Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PUCHAR EUROPY DLA TOMASZA STAŚCIUKA

Ponad 400 zawodników z 15 państw Europy oraz Turcji, Nowej Zelandii i Izraela walczyło w Pucharze Europy karate Kyokushin 5 grudnia w Centrum Kongresowym w Katowicach.
PUCHAR EUROPY DLA TOMASZA STAŚCIUKA

Tomasz Staściuk z dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin do końca zawodów nie dał sobie wyrwać zwycięstwa i sięgnął po najwyższe laury.

W kadrze Polski startującej w zawodach znalazło się trzech zawodników dzierżoniowskiego klubu klubu - Karol Rosa, Bartosz Kiersnowski oraz Tomasz Staściuk. Młodzicy wystąpili w dwóch konkurencjach, jakimi były kata oraz kumite semi kontakt, co jest dodatkowym obciążeniem dla tak młodych zawodników. Po pierwszej turze kata zabrakło dwóch punktów, aby znaleźć się w finałowej ósemce najlepszych w Europie. Bartek w pierwszej walce trafił na Japończyka z niemieckim paszportem, który z walki na walkę coraz bardziej się rozkręcał i ostatecznie wygrał kategorię. Karol miał trochę mniej szczęścia i przegrał przez Genten Ichi (-0,5 pkt.) za dwukrotne uderzenie zawodnika z Ukrainy ręką w twarz (zabronione w walce sportowej - przyp. red.). Walka była wyrównana i gdyby nie niefortunne uderzenie, mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. 

Tomasz Staściuk startując w konkurencji kata po pierwszej turze zajmował pierwszą lokatę i do końca zawodów nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, tym samym zdobywając Puchar Europy. Tak duży sukces jest wynikiem konsekwentnej pracy nad sobą. Zawodnik w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia treningów i jest to dla niego bardzo udany sezon, w którym zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w Berlinie, brązowy medal Mistrzostw Polski w Wieliczce, a na koniec roku złoty medal Pucharu Europy. Gratulujemy.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama