Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

DOMINACJA KOLARZY LKS ATOM BOXMET

Eryk Kaczor, Dorota Przęzak, Tom Dudzik i Joanna Dubieniecka z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych w wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanego 5. sierpnia 2012 r. w Jaczkowie.

Tego dnia jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi nasi zawodnicy, czyli żaki i żaczki. Do pokonania mieli 4 rundy po 3 700 m. Zwycięzcą okazał się Eryk Kaczor, który wjechał na linie mety z przewagą nad pozostałymi rywalami. II w kategorii żakiń była Małgorzata Dąbrowska. Następnie wystartowali młodzicy i kilka sekund za nimi ruszyły młodziczki i  młodzicy. Najwyżej sklasyfikowany na dystansie 6 rund został Michał Mroczkowski, a Michał Laszkiewicz przyjechał za peletonem zasadniczym. II w młodziczkach okazała się Weronika Laszkiewicz, a Malwina Cholewa była 8. Kolejną kategorią byli juniorzy młodsi i juniorki młodsze, którzy do pokonania mieli 10 rund. Cały wyścig był pełen akcji ucieczkowych  które ostatecznie  kończyły się niepowodzeniem.  Tom Dudzik zaatakował skutecznie na ostatniej rundzie i dojechał sam do mety. W juniorkach młodszych zwyciężyła Dorota Przęzak. Monika Wiatrak była 6, a Paulina Zamaria 7. Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły juniorki również na dystansie 10 rund i najlepsza okazała się Joanna Dubieniecka.