Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 05:06
Reklama
Reklama https://michalska.pl

STRATEGIA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ NA LATA 2013 - 2020

Powstała Strategia Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020. Opracował ją przy współudziale przedstawicieli gmin Aglomeracji zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Henryka Brandenburga. Niebawem gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej przyjmą dokument w formie uchwały. To konieczne, by wpisać się w plany rozwojowe Dolnego Śląska, pozyskać unijne dotacje i w szybkim tempie się rozwijać.
STRATEGIA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ NA LATA  2013 - 2020
Powstała Strategia Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020. Opracował ją przy współudziale przedstawicieli gmin Aglomeracji zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Henryka Brandenburga. Niebawem gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej przyjmą dokument w formie uchwały. To konieczne, by wpisać się w plany rozwojowe Dolnego Śląska, pozyskać unijne dotacje i w szybkim tempie się rozwijać.

Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej zgodnie z postanowieniami Deklaracji określa kluczowe priorytety i cele strategiczne, respektując zasadę partnerstwa
i zrównoważonego rozwoju tego miejskiego obszaru funkcjonalnego województwa dolnośląskiego, definiuje podstawowe założenia dla przyszłego Programu Operacyjnego Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przewidziano m.in. istotne wsparcie dla branż opartych na rozwoju technologii i przedsięwzięć związanych z wytwarzaniem nowoczesnych produktów. Jako kwestię najwyższej wagi wymieniono podniesienie atrakcyjności zasobów mieszkaniowych. Za konieczne autorzy strategii uznali stworzenie kompleksowej oferty turystycznej AW w taki sposób, by korzyści odniosły wszystkie gminy, nie tylko te o wybitnych walorach historyczno-rekreacyjnych. Ogromne znaczenie ma również dostępność komunikacyjna, a co za tym idzie zbudowanie efektywnej infrastruktury drogowej i kolejowej z pozytywnym skutkiem dla rozwoju przedsiębiorczości. Przedstawiciele gmin Aglomeracji przekazali dokument Strategii na ręce marszałka województwa dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca. Urząd Marszałkowski pracuje nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Dolnego Śląska, której Aglomeracja Wałbrzyska jest integralną częścią.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślązak z dzz Treść komentarza: Świetnie to całościowo wygląda , brawo Data dodania komentarza: 12.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Nowe oblicze Jeziora Bielawskiego: Nowoczesny pomost już otwarty dla spacerowiczów Autor komentarza: Krzychu Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 2.06.2026, 17:36 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Murem za nauczycielką Treść komentarza: Straszne, co z tymi pożarami... Data dodania komentarza: 2.06.2026, 15:41 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do poszkodowanej w pożarze Autor komentarza: Ciechu Treść komentarza: No pięknie, jadąc na rowerach z dziećmi do tamy, musimy wracać ruchliwą drogą pod górę 2km. Debilizm. Data dodania komentarza: 2.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Od 1 czerwca ruch jednokierunkowy wokół Jeziora Bystrzyckiego. Autor komentarza: Higi Treść komentarza: Historyczne otwarcie serio najpierw zniszczyli żeby później odbudować to tylko w Polsce Data dodania komentarza: 2.06.2026, 10:37 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche
Reklama