Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

O KRESACH PODCZAS INAUGURACJI

Już po raz ósmy studenci Bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku świętowali inaugurację kolejnego roku akademickiego 2012/ 2013.
Kliknij aby odtworzyć

Już po raz ósmy studenci Bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku świętowali inaugurację kolejnego roku akademickiego 2012/ 2013. Osiem lat temu grupa 16 osób zdecydowała, że trzeba coś zrobić - dla siebie i innych. Tak zrodziła się idea Uniwersytetu III Wieku w Bielawie. Kiedyś 16 osób - dziś ponad 200. W ubiegłym roku było ich ponad 240.

W ramach zajęć studenci będą uczestniczyć w warsztatach, wykładach, zajęciach ruchowych i wyjazdach. Będą uczą się języków obcych i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych nie tylko powiatu, ale też innych miast m.in.  wrocławskiej filharmonii i opery.

Na inauguracji roku akademickiego Bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościł profesor Stanisław Nicieja, który opowiadał o kresach, ich historii, mieszkańcach i tym, czego dziś już nie ma. Inauguracja stała się też okazją do promocji najnowszej książki Stanisława Nicieji zatytułowanej "Kresowa Atlantyda".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzychu Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 2.06.2026, 17:36 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Murem za nauczycielką Treść komentarza: Straszne, co z tymi pożarami... Data dodania komentarza: 2.06.2026, 15:41 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do poszkodowanej w pożarze Autor komentarza: Ciechu Treść komentarza: No pięknie, jadąc na rowerach z dziećmi do tamy, musimy wracać ruchliwą drogą pod górę 2km. Debilizm. Data dodania komentarza: 2.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Od 1 czerwca ruch jednokierunkowy wokół Jeziora Bystrzyckiego. Autor komentarza: Higi Treść komentarza: Historyczne otwarcie serio najpierw zniszczyli żeby później odbudować to tylko w Polsce Data dodania komentarza: 2.06.2026, 10:37 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche Autor komentarza: mc Treść komentarza: proponuje na malediwy wysłać. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zatrzymany za serię przestępstw – uszkodzenie radiowozu, pobicia i naruszenia prawa
Reklama