Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

BIEG GERHARTA HAUPTMANNA

W 2012 r. mija podwójny jubileusz: 150. rocznica urodzin i 100. rocznica otrzymania przez Gerharta Hauptmanna literackiej Nagrody Nobla.
BIEG GERHARTA HAUPTMANNA

Ten rok jest dla literackich Karkonoszy rokiem szczególnym. W 2012 r. mija podwójny jubileusz: 150. rocznica urodzin i 100. rocznica otrzymania przez Gerharta Hauptmanna literackiej Nagrody Nobla. Jest to doskonała okazja, aby uhonorować tego znanego dramaturga i powieściopisarza, który dużą część swojego życia spędził na Dolnym Śląsku. „Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk“ (DPGN, www.dpg-niederschlesien.eu), w ramach niemiecko-polskiej wymiany kulturalnej, postanowiło przybliżyć szerokiej publiczności pisarza, który tematem swego najbardziej znanego utworu, „Tkacze“ (Die Weber), uczynił powstanie tkaczy na Śląsku w 1844 roku.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w imprezach organizowanych w ramach obchodów Roku Gerharta Hauptmanna 2012.

W sobotę 13.10.2012 od godz. 11:00 odbędzie się bieg Gerharta Hauptmanna, w którym wystartuje 400 osób. Impreza ta organizowana jest we współpracy z Wrocławskim Związkiem Biegacza „WKB PIAST” (www.wkbpiast.com). Zaplanowana trasa ma długość ok. 6 km. Impreza odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Po ukończonym biegu uczestnicy ( otrzymają puchary i dyplomy uczestnictwa w wersji dwujęzycznej, które dodatkowo będą zawierały informacje o życiu i twórczości Gerharta Hauptmanna.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Saksonii i Dolnego Śląska został zorganizowany konkurs z okazji 150. rocznicy urodzin Gerharta Hauptmanna. Informacje o konkursach na stronach internetowych organizatorów: www.psnjn.republika.pl oraz www.dpg-niederschlesien.eu. Laureaci wszystkich kategorii ( konkursu fotografinczego, artystycznego, recytatorskiego) wezmą udział, wraz z osobą towarzyszącą, w wycieczce do Jagniątkowa, do Domu Gerharta Hautpmanna, gdzie zostaną nagrodzeni uczestnicy z Polski i Niemiec.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama