Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

DOBRY WYSTĘP BIELAWSKICH LEKKOATLETÓW

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu reprezentanci ponad 60 szkół z województwa (ponad 300 startujących), rywalizowali 28 maja o tytuły Mistrza Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce.
DOBRY WYSTĘP BIELAWSKICH LEKKOATLETÓW

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu reprezentanci ponad 60 szkół z województwa (ponad 300 startujących), rywalizowali 28 maja o tytuły Mistrza Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Powiat dzierżoniowski i miasto Bielawa reprezentowali na zawodach uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bielawie. W wielu konkurencjach poziom zawodów był bardzo wysoki, jak choćby w biegu na 100 m chłopców. Zwycięzca z Polkowic, ustanowił nieoficjalny rekord Polski zawodów gimnazjalnych z czasem 10,85 sek.

 

Bielawscy lekkoatleci, którzy swoje umiejętności podnoszą na treningach organizowanych przez Muflon Bielawa oraz na lekcjach w szkole, dostosowali się do wysokiego poziomu zawodów i osiągnęli wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Na szczególne brawa zasługuje Kasandra Gawra, która w biegu na 100 m przez płotki zajęła 8 miejsce z czasem 18,57 sek. Bardzo dobrze wystartował Brajan Strózik w pchnięciu kulą. Zajął 12 miejsce z rekordem życiowym 10,93 m. Dużego pecha miała sztafeta szwedzka (100-200-300-400) chłopców z Bielawy. Podczas finiszu na ostatniej zmianie, kiedy wszystko wskazywało, że bielawianie mogą stanąć na podium, nieszczęśliwy upadek tuż przed metą pozbawił ich medalu i zajęli dalsze miejsce. Na pocieszenie poprawili swój wynik z eliminacji uzyskując czas 2:19,89.

 

Ostatecznie w klasyfikacji zespołowej dziewczęta zajęły 25 miejsce na 62 sklasyfikowane zespoły, a chłopcy 26 miejsce wśród 64 szkół.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Gdzie Ci "mężczyźni" ? nie podjęli rękawicy ? bali się rozmowy face to face, zza komputerów to odważni , a na ulicy blady strach . "Mazurkiewicz" największy kozak :))Data dodania komentarza: 19.08.2022, 15:13Źródło komentarza: Lądek-Zdrój: Grupa organizująca referendum, nie przyszła na spotkanie z burmistrzemAutor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama