Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Arboretum w Wojsławicach w dniu 7 czerwca 2015 r.
DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. ks. Jana Dzierżonia to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Dolnego Śląska. W tym roku weźmie w niej udział: 24 zespoły z 23 powiatów Dolnego Śląska. Ponadto na wojsławickiej estradzie gościnnie zaprezentują swoją twórczość 2 zespoły reprezentujące region górnośląski. Organizatorzy przeglądu, bowiem, postanowili rozszerzyć formułę tego artystycznego przedsięwzięcia, o coroczne występy zespołów folklorystycznych reprezentujących różne regiony Polski. W tym roku wybór padł na Górny Śląsk, który zaprezentują zespoły z powiatu pszczyńskiego.

Spotkania zespołów folklorystycznych na przeglądzie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń z zakresu rozwoju aktywności lokalnych oraz pielęgnacji tradycji kulturowych małych ojczyzn. I w tym roku w przepięknej scenerii wojsławickiego ogrodu botanicznego spotkają się twórcy ludowi, animatorzy kulturalni, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny, będący w dużej mierze efektem realizacji ich pasji. 449 uczestników, by dotrzeć do Wojsławic pokona łącznie ponad 2 500 km.

Jesteśmy przekonani, że i tym razem na XIV Dolnośląskim Przeglądzie Folklorystycznym nie zabraknie gościnnej atmosfery oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Arboretum w Wojsławicach w dniu 7 czerwca 2015 r.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie Niemczański Ośrodek Kultury Arboretum w Wojsławicach

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama