Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 lutego 2026 02:42
Reklama
Reklama

POLAK PODEJRZANY O 19 PRZESTĘPSTW ZATRZYMANY

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach (Sudecki Oddział Straży Granicznej) zatrzymali Polaka, który poszukiwany był jako osoba niebezpieczna i uzbrojona.
POLAK PODEJRZANY O 19 PRZESTĘPSTW ZATRZYMANY

Funkcjonariusze pełniąc patrol w okolicach wrocławskiego dworca PKS, zatrzymali na podstawie wydanego pod koniec ubiegłego roku przez stronę niemiecką Europejskiego Nakazu Aresztowania, 36-letniego mieszkańca Szczecina. Dane Polaka figurowały w bazie SIS, poszukiwany był za popełnienie 19 przestępstw na terenie Niemiec m.in. za posiadanie amunicji bez zezwolenia, znieważenie funkcjonariusza policji, grożenie świadkowi przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, spowodowanie ran kłutych pleców i głowy przy użyciu noża, a także jako przestępca seksualny. Ww. został przekazany funkcjonariuszom Policji.

To kolejne zatrzymania Polaków na podstawie ENA.  W ostatnich kilku dniach funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze zatrzymali 3 mieszkańców okolic Jeleniej Góry. W działaniach tzw. Common Action Day prowadzonych równocześnie na terenie 10 państw europejskich oraz w Kosowie zatrzymano 103 osoby. Wszystkie są podejrzane o udział w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się przerzutem cudzoziemców przez granicę do krajów Europy Zachodniej przez Turcję i rejon Bałkanów Zachodnich. Były to jedne z większych, skoordynowanych na poziomie europejskim, działań przeprowadzonych w stosunku do grup przestępczych organizujących nielegalną migrację. Wzięło w nich udział 1.200 funkcjonariuszy, w tym 23 ze Straży Granicznej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TadeuszTreść komentarza: I cóż w tym drastycznego? Kto prowadzi jakkolwiek hodowle to ma to na co dzień .Mi w zeszłym roku w zeszłym w ciągu 5ciu minut lis zamordował 15 kur a kuna wydusiła 150 gołębi pocztowych.Data dodania komentarza: 11.02.2026, 15:09Źródło komentarza: Atak wilków na stado owiec w WilkanowieAutor komentarza: anoTreść komentarza: Panie Marszałku ; Karkonosze to Sudety.Data dodania komentarza: 9.02.2026, 17:56Źródło komentarza: Dolnośląska Zima 2026 zawitała do Czarnej GóryAutor komentarza: KrystekTreść komentarza: A co dalej z ul Nowobielawska i poboczem inaczej mówiąc z chodnikami dla pieszychData dodania komentarza: 5.02.2026, 13:03Źródło komentarza: Ponad 420.000 zł dotacji dla Gminy Bielawa na opracowanie projektu technicznego budowy III etapu obwodnicy miejskiejAutor komentarza: LokatorTreść komentarza: Na klatkach pali sie w dzień swiatlo na os rozanym blok nr5, czy tylko sie prezesi dogadali między sobą. Juz dwa razy zglaszalem , raz tauron byl i teraz pali się jeszcze dluzej w dzień. To tak specjalnie?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 09:42Źródło komentarza: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie: 567 nowych mieszkań w 18 lat!Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Brawo Adam za super materiał, czekam na następne filmy TS ,pan Jan ma nie samo witą wiedze historycznąData dodania komentarza: 1.02.2026, 20:11Źródło komentarza: Bielawa - zapomniana historia - Pałac BielawaAutor komentarza: OgienTreść komentarza: Szkoda dzieciaka oby wyszedł szybko z tegoData dodania komentarza: 24.01.2026, 19:46Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latka
Reklama