Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

1% DLA SCHRONISKA I KLUBU ABSTYNENTA

Od tego tygodnia w ramach kampanii promującej przekazywanie 1% podatku dla lokalnych organizacji pozarządowych co czwartek będziemy przybliżać Państwu ich działalność.
1% DLA SCHRONISKA I KLUBU ABSTYNENTA

Od tego tygodnia w ramach kampanii promującej przekazywanie 1% podatku dla lokalnych organizacji pozarządowych co czwartek będziemy przybliżać Państwu ich działalność. Przypominamy, że można wybrać spośród czternastu zajmujących się pomocą młodzieży, sportem, harcerzami, ratowaniem psów, honorowym krwiodawstwem, ochroną zdrowia, oświatą i pomocą osobom niepełnosprawnym. Trwający do końca okresu rozliczeniowego cykl rozpoczynamy od Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Azyl” i klubu abstynenta „Na Pawłowym Wzgórzu”.

Twoje pieniądze – Twój wybór. Wybierz z nami Dzierżoniów. Szczegółowe informacje o kampanii 1% dla Dzierżoniowa znajdą Państwo na stronie www.dzierzoniow.pl. 

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT „AZYL"

Od 1996 roku „Azyl” prowadzi w Dzierżoniowie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Całą swoją działalność kieruje właśnie na ratowanie bezdomnych i porzuconych psów. Opiekę znalazło tu ponad 10 tys. bezdomnych zwierząt. Dla ponad 8 tys. udało się znaleźć nowy dom.

W schronisku przeprowadzono liczne remonty i modernizacje, których łączny koszt wyniósł blisko 2 mln złotych. Możliwe to było dzięki dotacji miast, głównie Dzierżoniowa oraz darowiznom 1% podatku. Przekazywaną przez ostatnie część podatku przeznaczono na budowę kompleksu ambulatoryjnego do leczenia zwierząt, zakup nowe kojców, bud oraz remont kuchni do przygotowywania karmy dla psiaków. Więcej informacji o działalności „Azyl-u” znajdą Państwo na stronie www.schroniskoazyl.eu. Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt mieści się przy ul. Brzegowej 151, telefon: (74) 83 11 800, [email protected]. 

NA PAWŁOWYM WZGÓRZU" - STOWARZYSZENIE KLUBU ABSTYNENTA

Główny celem klubu abstynenta jest niesienie pomocy uzależnionym, członkom ich rodzin oraz propagowanie życia bez używek. Dzieje się tak dzięki udzielaniu fachowej pomocy prawnej i psychologicznej, informacyjnej i terapeutycznej. Z prowadzonej przez członków stowarzyszenia świetlicy środowiskowej korzysta tygodniowo od 80 do 100 młodych mieszkańców. Stowarzyszenie organizuje również corocznie zabawę karnawałową dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bezalkoholowego Sylwestra Przez cały rok w środy organizowane są spotkania grupy anonimowych alkoholików. Więcej informacji o działalności stowarzyszenia znajdą w siedzibie, w Parafii pw. Królowej Różańca Świętego, Wzgórze Ojca Świętego Jana Pawła II/1, tel. 74 832 36 18.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama