Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PROJEKT ETWININGU W SP 9

Uczennice klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie rozpoczęły 6 marca realizację nowego projektu eTwinning „Nature SOS” (Na ratunek przyrodzie). Program zainaugurowało pierwsze videospotkanie z grecką szkołą Primary school of Gravouna -Gerontas – Zarkadia.
PROJEKT ETWININGU W SP 9

Uczennice klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie rozpoczęły 6 marca realizację nowego projektu eTwinning „Nature SOS” (Na ratunek przyrodzie). Program zainaugurowało pierwsze videospotkanie z grecką szkołą Primary school of Gravouna -Gerontas – Zarkadia.
Uczniowie podczas spotkania poznali swe szkoły partnerskie oraz różnice systemu edukacyjnego w swoich krajach. Na uczniach greckich wrażenie zrobiła liczba godzin wychowania fizycznego w polskiej szkole – w szkole podstawowej w Grecji są tylko 2 godziny wf tygodniowo. Nasze uczennice z kolei zwróciły uwagę na długość wakacji letnich w Grecji – od 15 czerwca do 10 września. Różnią nas też oceny, dokładnie skala ocen i ich zróżnicowanie w różnych latach nauki. To co mamy wspólnego to ilość lat spędzonych w szkole podstawowej – 6, z tą tylko różnicą, że w Grecji dzieci zaczynają szkołę w wieku lat sześciu. Projekt „Nature SOS” realizowany będzie przez uczniów klas czwartych szkół z Bułgarii, Grecji i Polski. Jego głównym celem jest poznanie gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, ukazanie piękna przyrody kraju ojczystego oraz zapoznanie ze sposobami ochrony środowiska naturalnego.

Źródło: Rafał Pilśniak Rzecznik Prasowy UM w Dzierżoniowie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia
Reklama