Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

BARDZO DOBRE WYNIKI MATUR

Gratulacje należą się maturzystom z powiatu dzierżoniowskiego. Egzamin zdało u nas 86,7 proc. tegorocznych absolwentów. Z tym wynikiem zajmują oni drugie miejsce na Dolnym Śląsku.
 BARDZO DOBRE WYNIKI MATUR


Gratulacje należą się maturzystom z powiatu dzierżoniowskiego. Egzamin zdało u nas 86,7 proc. tegorocznych absolwentów. Z tym wynikiem zajmują oni drugie miejsce na Dolnym Śląsku.
We wszystkich szkołach naszego powiatu – publicznych i niepublicznych - do egzaminu dojrzałości przystąpiło 626 absolwentów z 2013 roku, a zdały go 543 osoby, czyli 86,7%. To zdecydowanie powyżej średniej wojewódzkiej, która wyniosła 80,2%.
Według zestawienia opracowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu ten wynik plasuje nasz powiat na drugim miejscu wśród 29 powiatów Dolnego Śląska. Dla porównania w zeszłym roku było to czwarte miejsce, a w roku 2011 miejsce trzecie. Nasz powiat co roku znajduje się więc w czołówce.
Tradycyjnie najlepiej wypadły licea ogólnokształcące, w których maturę zdało w naszym powiecie 92,5% absolwentów (Dolny Śląsk: 89,1%). Podobnie jak w całym kraju nieco słabszy wynik uzyskały technika – 75,6%. W naszym powiecie ten wynik był również wyższy od średniej na Dolnym Śląsku, która wyniosła 69,3%. Natomiast w liceach uzupełniających nasz wynik to 33,3%, a w województwie 23,9%.
Podane dane mogą się jeszcze zmienić, bo część osób, które nie zdały matury, ma możliwość powtórnego przystąpienia do egzaminu dojrzałości w sierpniu br.

Źródło: Renata Pilśniak Rzecznik Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia
Reklama