Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SOWIOGÓRSKI NORDIC WALKING ZAKOŃCZONY

Pomimo rozpoczętego niedawno lata, dość chłodny i mokry poranek (30.06.2013) powitał uczestników ostatnich w tym roku zawodów z cyklu „sowiogórski Nordic Walking”.
SOWIOGÓRSKI NORDIC WALKING ZAKOŃCZONY

Pomimo rozpoczętego niedawno lata, dość chłodny i mokry poranek (30.06.2013) powitał uczestników ostatnich w tym roku zawodów z cyklu „sowiogórski Nordic Walking”. Na starcie w przepięknie położonym ośrodku „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich stanęło tym razem 60-ciu zawodników i zawodniczek. Kilka minut po godzinie 11 sportowcy wyruszyli na trasę, o łącznej długości 8 km. Tym razem kierunek marszu wytyczony został w przeciwną stronę, w stosunku do ubiegłego roku, z powodu na niedostępność części zeszłorocznej trasy. Dwie 4-kilometrowe pętle podobnie jak we wszystkich tegorocznych odsłonach zawodów najszybciej pokonał Krzysztof Skiba z Wałbrzycha, osiągając czas 43’50″. Dwanaście sekund za nim na metę wpadł Piotr Siwak z Rudnej (44’02″), a trzeci zameldował się Grzegorz Zając z Wałbrzycha (45’17″). Wśród pań ponownie najlepsza okazała się Anna Zaczyńska z Legnicy (48’45″), którą pokonało zaledwie ośmiu panów. Drugą kobietą na mecie była Jolanta Kurzawska z Lubina (52’18″), a trzeci czas zanotowała nasza zawodniczka z Ludwikowic Kłodzkich Katarzyna Nerkowska (53’42″).

Po zakończeniu zawodów, organizatorzy zabrali się za liczenie punktów w klasyfikacji generalnej, a sportowcy odpoczęli i zjedli przygotowany posiłek (co niestety przy pewnych problemach z tempem wydawania porcji trwało sporo czasu). O godzinie 13.30 rozpoczęła się ceremonia nagradzania zwycięzców finałowej edycji oraz triumfatorów w „generalce”, po uwzględnieniu trzech najlepszych wyników każdego z zawodników (wyniki poniżej). Nagrody przyznane zostały łącznie w 12-stu kategoriach wiekowych, odpowiednio 6-ciu dla pań i 6-ciu dla panów. W każdej kategorii wiekowej nagradzane były 3 pierwsze miejsca, stąd łatwo policzyć, że na podium stanęło łącznie 36 osób. Biorąc pod uwagę, że w całym tegorocznym cyklu wzięło udział 89 osób, można powiedzieć, że więcej niż 1/3 z nich wyjechała z imprezy jako zdobywcy miejsc 1-3.

Poza opisanymi nagrodami, jeden z uczestników naszych zawodów – Pan Stanisław Burak prowadzący serwis Bratoszow.eu, ufundował także specjalne nagrody dla zawodniczki i zawodnika o najlepszej technice nordic walking. Oceną techniki zajęli się nasi sędziowie, którzy wytypowali odpowiednio Katarzynę Nerkowską oraz Bernarda Kubickiego – gratulujemy. Po ceremonii dekoracji nastąpiło także losowanie nagród w tzw. tomboli. Tu także około 20-tu osób wygrało gadżety i bony sportowe, których część ufundował nasz partner – sklep Decathlon Szczawno Zdrój. Wśród nagród znalazły się takze upominki i pakiety startowe sponsorowane przez naszych przyjaciół z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Warto wspomnieć, że podczas dzisiejszych zawodów, niezwykle piękną postawę fair play okazali panowie Stanisław Baj oraz Jarosław Kuczyk, którzy zaopiekowali się kontuzjowanym Marcinem Kusterką, doprowadzając kulejącego kolegę do punktu opieki medycznej i tracąc tym samym szansę na lepszy wynik. Należą im się za to ogromne brawa i podziękowania!

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznego cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”. Mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie za rok. Dziękujemy także wszystkim osobom i instytucjom, które wspierały nasz organizacyjny wysiłek, a w szczególności:

Schronisko „Orzeł”, Schronisko „Sowa”, Sowiogórski Klub Krótkofalowców, CRK „Harenda”, Bukowa Chata, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy, Sklep Decathlon Szczawno Zdrój, Nadleśnictwo Jugów, Nadleśnictwo Wałbrzych, Beata i Radosław Legieć, Marcin Muryj, Jakub Zawadzki, Agnieszka Gadacz.

Dziękują organizatorzy (Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda)

Wyniki i zdjęcia z wszystkich zawodów na www.nordic.wielkasowa.net


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama