Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SZTUKA GO SZUKA

Obrazy, grafiki i szkice Tomasza Pyraka można oglądać od 23 lipca w oknie wystawowym Wydziału Promocji (w dawnej siedzibie „Orbisu") udostępnionym lokalnym artystom. To kolejna z ekspozycji mająca unaocznić mieszkańcom Dzierżoniowa, że wśród nich nie brakuje ludzi z wyobraźnią i zdolnościami.
SZTUKA GO SZUKA

Obrazy, grafiki i szkice Tomasza Pyraka można oglądać od 23 lipca w oknie wystawowym Wydziału Promocji (w dawnej siedzibie „Orbisu") udostępnionym lokalnym artystom. To kolejna z ekspozycji mająca unaocznić mieszkańcom Dzierżoniowa, że wśród nich nie brakuje ludzi z wyobraźnią i zdolnościami.
W Oknie Artystycznym można już było oglądać dzieła z gipsu, papieru, sztukę użytkowa, decoupage i tradycyjne oleje, pastele czy szkice. Tym razem swe prace – obrazy i grafiki - udostępnił Tomasz Pyrak, który ze sztuką, choć w rozumieniu bardziej komercjalnym, ma do czynienia na co dzień w Pracowni Reklamy i Sztuki Użytkowej w Dzierżoniowie. Jak widać łączy swój zawód z prawdziwą pasją, choć nie na wszystkie swoje artystyczne marzenia znajduje czas w natłoku zajęć.
- Od zawsze szukałem piękna w rzeczach, które mnie otaczały. Postrzegałem świat przez pryzmat estetyki, co zapewne też miało wpływ na wybór szkoły. Ukończyłem Liceum Plastyczne w Wiśniczu na kierunku tkacz artystyczny – mówi Tomasz Pyrak. Równolegle z tkactwem zawsze była grafika, która w znacznym stopniu przydatna mi była i jest w pracy zawodowej. Swoje umiejętności posługiwania się ołówkiem wykorzystałem w reklamie, projektowaniu przedmiotów, aranżacji wnętrz w czasach, gdy komputer był dla mnie nieosiągalny. Moim marzeniem jest jednak powrót do tkania, które zajmuje dużo miejsca w moim sercu – zdradza.
Tomasz Pyrak urodził się w Częstochowie, a wychował w Krakowie. W Dzierżoniowie zamieszkał w latach 80. Ma 51 lat.

Źródło: Julia Kłos spec. ds. promocji i współpracy z zagranicą Wydział Promocji Urządu Miasta


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Gdzie Ci "mężczyźni" ? nie podjęli rękawicy ? bali się rozmowy face to face, zza komputerów to odważni , a na ulicy blady strach . "Mazurkiewicz" największy kozak :))Data dodania komentarza: 19.08.2022, 15:13Źródło komentarza: Lądek-Zdrój: Grupa organizująca referendum, nie przyszła na spotkanie z burmistrzemAutor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama