Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SZTUKA GO SZUKA

Obrazy, grafiki i szkice Tomasza Pyraka można oglądać od 23 lipca w oknie wystawowym Wydziału Promocji (w dawnej siedzibie „Orbisu") udostępnionym lokalnym artystom. To kolejna z ekspozycji mająca unaocznić mieszkańcom Dzierżoniowa, że wśród nich nie brakuje ludzi z wyobraźnią i zdolnościami.
SZTUKA GO SZUKA

Obrazy, grafiki i szkice Tomasza Pyraka można oglądać od 23 lipca w oknie wystawowym Wydziału Promocji (w dawnej siedzibie „Orbisu") udostępnionym lokalnym artystom. To kolejna z ekspozycji mająca unaocznić mieszkańcom Dzierżoniowa, że wśród nich nie brakuje ludzi z wyobraźnią i zdolnościami.
W Oknie Artystycznym można już było oglądać dzieła z gipsu, papieru, sztukę użytkowa, decoupage i tradycyjne oleje, pastele czy szkice. Tym razem swe prace – obrazy i grafiki - udostępnił Tomasz Pyrak, który ze sztuką, choć w rozumieniu bardziej komercjalnym, ma do czynienia na co dzień w Pracowni Reklamy i Sztuki Użytkowej w Dzierżoniowie. Jak widać łączy swój zawód z prawdziwą pasją, choć nie na wszystkie swoje artystyczne marzenia znajduje czas w natłoku zajęć.
- Od zawsze szukałem piękna w rzeczach, które mnie otaczały. Postrzegałem świat przez pryzmat estetyki, co zapewne też miało wpływ na wybór szkoły. Ukończyłem Liceum Plastyczne w Wiśniczu na kierunku tkacz artystyczny – mówi Tomasz Pyrak. Równolegle z tkactwem zawsze była grafika, która w znacznym stopniu przydatna mi była i jest w pracy zawodowej. Swoje umiejętności posługiwania się ołówkiem wykorzystałem w reklamie, projektowaniu przedmiotów, aranżacji wnętrz w czasach, gdy komputer był dla mnie nieosiągalny. Moim marzeniem jest jednak powrót do tkania, które zajmuje dużo miejsca w moim sercu – zdradza.
Tomasz Pyrak urodził się w Częstochowie, a wychował w Krakowie. W Dzierżoniowie zamieszkał w latach 80. Ma 51 lat.

Źródło: Julia Kłos spec. ds. promocji i współpracy z zagranicą Wydział Promocji Urządu Miasta


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia
Reklama