Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

30 MLN ZŁ DLA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

Kolejne 30 mln zł na pożyczki trafi do dolnośląskich firm w ramach unijnej Inicjatywy JEREMIE realizowanej w ramach projektu Dolnośląski Fundusz Powierniczy.
30 MLN ZŁ DLA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

7 sierpnia w Wałbrzychu z udziałem dra Jerzego Tutaja, członka zarządu województwa dolnośląskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego pełniącym rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego a Pośrednikiem Finansowym: Funduszem Regionu Wałbrzyskiego. Kolejna pula środków w wysokości 30 mln zł trafi więc w najbliższym czasie w postaci pożyczek do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Dolnego Śląska.

 

- Każdy pieniądz przekazany przedsiębiorcom to najlepsza inwestycja dla Dolnego Śląska. Cieszy, że Wałbrzyski Fundusz przekazał już ponad 50 mln dla przedsiębiorców z trudnego społecznie – gospodarczo subregionu wałbrzyskiego – podkreślił dr Jerzy Tutaj.

Jest to czwarta umowa zawarta z tym Pośrednikiem Finansowym, 31 w ramach Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego i 21 w ramach produktu finansowego Pożyczka Globalna. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest instytucją mającą ogromny wkład w rozwój regionalnej przedsiębiorczości oraz efektywne wsparcie sektora MŚP. Dotychczas przekazał przedsiębiorcom wartość 45 mln środków pochodzących z Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego. Dwukrotnie wyróżniony został statuetką w kategorii Nagroda BGK za wyróżniającą się realizację projektu JEREMIE w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości.

Od początku realizacji projektu z Pośrednikami Finansowymi podpisane zostały umowy o łącznej wartości blisko 394 mln zł, w tym w ramach produktu finansowego Pożyczka Globalna na wartość ponad 273mln zł.

Dzięki przekazaniu Pośrednikom środków finansowych już 1943 przedsiębiorców w województwie dolnośląskim skorzystało ze zwrotnego wsparcia w ramach inicjatywy JEREMIE.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama