Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

72 ratowników tworzących 24 zespoły wystartowały w XIX Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim w rejonie Gór Stołowych – Karłowa. W tym roku zawody odbyły się w dniach 6-8 września 2013 r.
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

Organizatorem, podobnie jak w latach ubiegłych, był Zarząd Główny GOPR oraz Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR. W wydarzeniu wzięli udział ratownicy z wszystkich siedmiu Grup Regionalnych GOPR a także niemieccy ratownicy górscy Bergwachtu, czescy ratownicy z Gór Orlickich i Izerskich, reprezentacje jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha, Gdańska, Wrocławia, Łodzi i Krakowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Opola, Biura Ochrony Rządu, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz ratownicy KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie.
Zawody polegały na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 9 km, na której umieszczono elementy techniczne, alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Start i meta zlokalizowane były na terenie Hotelu Karłów. Konkurencje techniczne zostały przeprowadzone na Szczelińcu Wielkim. W trakcie rywalizacji ratownicy musieli w jak najkrótszym czasie przy użyciu przyrządów alpinistycznych kilkukrotnie wspiąć się na Szczeliniec a następnie opuścić się w dół wyznaczoną, zróżnicowaną trasą zawierającą pionowe i poziome układy linowe. Musieli oni również wykazać się technikami ratownictwa górskiego w tym m.in. dojścia do poszkodowanego i jego ewakuacji przy użyciu technik wyciągowych. Pokonanie tej trasy zajęło najlepszemu zespołowi zawodów - drużynie z Grupy Podhalańskiej GOPR 56:14 minut.

Wspaniała pogoda, prawdziwe babie lato towarzyszyło drużynom w trakcie zmagań, zawody udało się przeprowadzić zgodnie z założeniami organizatorów. Jak co roku rywalizację zespołów obserwowali zaproszeni goście, przedstawiciele sponsorów oraz publiczność zgromadzona w tym dniu na Szczelińcu Wielkim.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i partnerom. Bez ich wsparcia zorganizowanie tych zawodów było by bardzo trudne. Oficjalnymi sponsorami byli: PZU S.A., PLUS GSM, Mercedes-Benz, TATRA, TAURON Polska Energia, Satel, Hi Mountain, Alpin Sport, TEAM Land Rover Marek Pasierbski, Zarząd Główny GOPR, Division B-2. Dziękujemy również Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych, która wyraziła zgodę na przeprowadzenie tegorocznych zawodów.

Podczas otwarcia Zawodów do służby górskiej w Grupie Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR zostały uroczyście przekazane dwa pojazdy czterokołowe z napędami alternatywnymi zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach wsparcia projektu „Poprawy bezpieczeństw na terenie Sudetów Środkowych i Wschodnich”.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku
Reklama