UDANY WYJAZD ZAPAŚNIKÓW Z PIESZYC

W dniach 11 i 12 października 2013 roku w Brnie (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej zapaśniczy w stylu wolnym.

W dniach 11 i 12 października 2013 roku w Brnie (Czechy) odbył  się Międzynarodowy Turniej zapaśniczy w  stylu wolnym.

W hali sportowej TJ Tesla Brno nie zabrakło także reprezentantów  z  SOWA Pieszyce. Międzynarodowy turniej był na wysokim poziomie, w którym uczestniczyły ekipy z Ukrainy, Węgier, Niemiec, Serbii, Słowacji, Polski  i Czech.

Pieszyckie zapaśniczki  i zapaśnicy walczyli bardzo dobrze, wywalczając dwa medale. Srebrny medal w kadetkach zdobyła Marzena Martyka, a brązowy w młodziczkach Natalia Kołosz. W kategorii do 60 kilogramów do finału dotarła kadetka Marzena Martyka, wygrywając dwie walki z zawodniczkami z Czech. W walce finałowej uległa wicemistrzyni europy Katarzynie Madrowskiej. Natalia Kołosz w kategorii wagowej do 44 kilogramów wywalczyła brązowy medal.  Paulina Martyka w kategorii do 52 kilogramów zajęła pechowe czwarte miejsce. Na pochwałę zasługuje również Kamil Kopytko (ur.1999), który walczył ambitnie w ,,młodzikach” i wywalczył V miejsce w kategorii wagowej do 53 kilogramów.

Pieszyckie zapaśniczki i zapaśnicy trenują solidnie i przygotowują się do następnego startu w Międzynarodowym Turnieju Niepodległości w Dzierżoniowie, który odbędzie się 9 listopada w Hali Dzierżoniowskiego OSiR-u oraz do jesiennego Pucharu Polski, który odbędzie się w Stargardzie Szczecińskim w dniach 15-16 listopada br.