Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca przy ul. Lotniczej we Wrocławiu. W trakcie kontroli funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu testerem na zawartość narkotyków.
Wstępne badanie dało wynik pozytywny, wskazując na możliwość obecności amfetaminy i kokainy. Dopiero po jego wykonaniu kierujący oświadczył policjantom, że ostatnio przebywał na festiwalu.
Funkcjonariusze sprawdzili również pojazd, jednak nie ujawnili w nim środków odurzających. Samochód został odholowany na parking policyjny, a kierujący zatrzymany.
Dalsze czynności były prowadzone także w miejscu zamieszkania mężczyzny. Tam policjanci w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli i zabezpieczyli narkotyki o wadze niemal 40 gram środków różnego rodzaju oraz 20 tabletek. Od kierującego pobrano również krew do badań laboratoryjnych celem określenia dokładnego stężenia substancji w jego organizmie.
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W takim przypadku sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.
Policjanci przypominają, że narkotyki, podobnie jak alkohol, mogą mieć bardzo poważny wpływ na zachowanie kierującego. Zaburzają koncentrację i mogą prowadzić do błędnej oceny sytuacji na drodze. Kierowanie pojazdem po narkotykach to realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Napisz komentarz
Komentarze