Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński z absolutorium

Czerwiec to tradycyjnie czas podsumowań i najważniejszych decyzji finansowych w samorządach. W środę, 24 czerwca odbyła się kluczowa, XXIX sesja Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. Głównym punktem obrad było podsumowanie ubiegłorocznych działań oraz głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Miasta, Tomasza Kilińskiego.
Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński z absolutorium

Zanim radni przystąpili do głosowania, burmistrz Tomasz Kiliński przedstawił kompleksowy raport o stanie gminy oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za miniony rok. Dokumenty te szczegółowo opisywały zrealizowane inwestycje, pozyskane środki zewnętrzne oraz sytuację finansową Nowej Rudy.

Podczas debaty podkreślano wyzwania, z jakimi mierzy się miasto – od transformacji energetycznej i walki ze smogiem, po bieżące remonty infrastruktury drogowej i komunalnej.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym oraz pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) i Komisji Rewizyjnej, Rada Miejska podjęła uchwały o udzieleniu burmistrzowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Uzyskanie absolutorium oznacza, że rada formalnie potwierdziła, iż środki budżetowe były wydawane zgodnie z prawem, rzetelnie i z zachowaniem dyscypliny finansowej. Dla Tomasza Kilińskiego, który od lat zarządza Nową Rudą, to kolejny dowód stabilności i kontynuacji obranej polityki rozwoju miasta.

Włodarz podziękował radnym za współpracę, a także złożył wyrazy uznania pracownikom Urzędu Miasta oraz podległych jednostek, zaznaczając, że realizacja budżetu to zawsze efekt pracy zespołowej. Nowa Ruda wkracza w drugą połowę 2026 roku z czystym kontem i zielonym światłem na realizację kolejnych zaplanowanych projektów.

Wkrótce materiał wideo z pełną informacją.

fot. UM Nowa Ruda

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama