Historia szkolnictwa rolniczego w Bożkowie sięga 1946 roku, kiedy to w trudnych, powojennych realiach organizowano pierwsze kursy i szkolenia dla rolników pragnących odbudować tutejsze gospodarstwa. Kamieniem milowym było jednak utworzenie oficjalnej szkoły rolniczej w 1956 roku. Przez dekady placówka ta – przez długi czas mieszcząca się w murach monumentalnego pałacu w Bożkowie – kształciła kadry, które rozwijały polską wieś. Szkoła miała tak ogromny prestiż, że jej nauczyciele prowadzili zajęcia nawet w ramach słynnego Telewizyjnego Technikum Rolniczego. Współczesność stawia przed rolnictwem zupełnie nowe wymagania, na które Bożków odpowiada z pełną gotowością. Od kilku lat organem prowadzącym szkołę jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ważnym symbolem zmian było nadanie szkole w 2024 roku imienia Władysława Stanisława Reymonta oraz realizacja projektu „Bożkowskie Centrum Umiejętności”.
Wyjątkowy podwójny Jubileusz oświatowy w Bożkowie
We wtorek, 23 czerwca Bożków stał się sercem dolnośląskiej edukacji rolniczej. To właśnie wtedy lokalna społeczność, absolwenci, pedagodzy oraz zaproszeni goście świętowali niezwykłe, podwójne święto: 70-lecie istnienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ZSCKR) oraz 80-lecie oświaty rolniczej w tej malowniczej miejscowości na ziemi kłodzkiej.
- Dzisiaj, 03:37

Reklama
Napisz komentarz
Komentarze