Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Podpisano umowy na budowę nowych parkingów w Świdnicy

Świdnica konsekwentnie rozwija infrastrukturę parkingową, odpowiadając na codzienne potrzeby mieszkańców. Kolejny etap inwestycji właśnie wchodzi w fazę realizacji - podpisano umowy na budowę sześciu nowych parkingów, dzięki którym w mieście powstanie 175 nowych miejsc postojowych.
Podpisano umowy na budowę nowych parkingów w Świdnicy

Wykonawcą obu zadań została firma OLTOM Roboty Ziemne Brukarstwo Tomasz Kuźma ze Świdnicy, wyłoniona w dwóch postępowaniach przetargowych. Pierwsze zadanie będzie kosztować blisko 1,5 mln zł, a drugie ponad 1,4 mln zł.

Nowe miejsca parkingowe w czterech lokalizacjach

W ramach pierwszej części inwestycji powstaną parkingi przy ulicach:

  • Korczaka – 40 miejsc (rozbudowa parkingu przy szpitalu wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem), 

  • Gdyńskiej – 11 miejsc (przy przychodni zdrowia, wraz z przebudową kanalizacji), 

  • Kozara-Słobódzkiego – 14 miejsc (w rejonie Przedszkola Miejskiego nr 4), 

  • Paderewskiego – 30 miejsc (przy Szkole Podstawowej nr 8, z pełną infrastrukturą). 

Wykonawca będzie miał 7 miesięcy na realizację tego zadania od dnia podpisania umowy.

Kolejne dwa parkingi

W ramach drugiego etapu inwestycji powstaną parkingi przy ulicach:

  • Klonowej – 33 miejsca (przebudowa zatoki pomiędzy ulicami Kołłątaja a Kopernika wraz z oświetleniem), 

  • Marcinkowskiego – 47 miejsc (zatoka postojowa naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia). 

Na realizację tego zadania wykonawca będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

To nie koniec inwestycji parkingowych

Łącznie sześć realizowanych inwestycji zapewni 175 nowych miejsc parkingowych. W dalszej kolejności planowana jest także budowa dużego parkingu na 84 samochody przy ul. Okrężnej.

- Podpisanie umów na budowę kolejnych parkingów to ważny krok w realizacji działań, które bezpośrednio odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Systematycznie zwiększamy liczbę miejsc postojowych w różnych częściach Świdnicy, poprawiając komfort codziennego życia i dostępność do różnych instytucji. To konkretne inwestycje, które ułatwią funkcjonowanie zarówno mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym nasze miasto - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Inwestycja z dofinansowaniem unijnym

Całkowita wartość zadań to 7,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska wynosi 5,95 mln zł.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama