Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Za nami XV Gminne Święto Odnowy Wsi w Gminie Dzierżoniów

We wtorek 14 kwietnia w Czerwonym Dworze w Piławie Dolnej ponad sto osób zgromadziło się, aby wziąć udział w finale XV edycji "Gminnego Święta Odnowy Wsi". Najważniejszym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników prestiżowego konkursu "Kreatywne sołectwo", który od lat napędza rozwój w gminie Dzierżoniów.
Za nami XV Gminne Święto Odnowy Wsi w Gminie Dzierżoniów

Tegoroczna edycja przejdzie do historii. Po raz pierwszy po najwyższe trofeum sięgnęło sołectwo Roztocznik, zdobywając łącznie 75 punktów. Zwycięzcy wyprzedzili ubiegłorocznego wicelidera – Dobrocin (68,2 pkt) oraz Mościsko, które z wynikiem 54,8 pkt uplasowało się na trzecim stopniu podium. Warto dodać, że w tym roku nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Sukces w konkursie to nie tylko prestiż, ale i realne wsparcie finansowe. Wójt Gminy Dzierżoniów, Marcin Pięt, wręczył laureatom czeki (promesy), które zasilą lokalne budżety. Uroczystość była także okazją do wzruszających podziękowań. Szczególne wyrazy uznania skierowano do pani Grażyny Ziernik, która obchodzi imponujące jubileusze: 25-lecie pełnienia funkcji sołtysa Dobrocina oraz 18-lecie sprawowania mandatu radnej gminnej. Z rąk wójta jubilatka otrzymała pamiątkową tabliczkę oraz bukiet kwiatów. Wydarzenie zaszczyciły swoją obecnością przedstawicielki władz wojewódzkich: Natalia Gołąb (Członkini Zarządu Województwa) oraz Karolina Manecka (Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD). Panie przedstawiły ofertę wsparcia i nowe możliwości, jakie samorząd województwa przygotował dla ambitnych sołectw.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślązak z dzz Treść komentarza: Świetnie to całościowo wygląda , brawo Data dodania komentarza: 12.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Nowe oblicze Jeziora Bielawskiego: Nowoczesny pomost już otwarty dla spacerowiczów Autor komentarza: Krzychu Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 2.06.2026, 17:36 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Murem za nauczycielką Treść komentarza: Straszne, co z tymi pożarami... Data dodania komentarza: 2.06.2026, 15:41 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do poszkodowanej w pożarze Autor komentarza: Ciechu Treść komentarza: No pięknie, jadąc na rowerach z dziećmi do tamy, musimy wracać ruchliwą drogą pod górę 2km. Debilizm. Data dodania komentarza: 2.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Od 1 czerwca ruch jednokierunkowy wokół Jeziora Bystrzyckiego. Autor komentarza: Higi Treść komentarza: Historyczne otwarcie serio najpierw zniszczyli żeby później odbudować to tylko w Polsce Data dodania komentarza: 2.06.2026, 10:37 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche
Reklama