We wtorek 24 marca w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyła się inauguracyjna sesja Powiatowej Rady Seniorów. Radni oficjalnie objęli swoje mandaty, deklarując aktywną pracę na rzecz poprawy jakości życia osób starszych w regionie.
Bartek Piasecki
24.03.2026 15:05
Inauguracyjne spotkanie rozpoczęło się od łożenia ślubowania przez radnych. Tym samym grupa szesnastu członków formalnie rozpoczęła swoją działalność. Kluczowym punktem obrad były wybory prezydium, które wyznaczy kierunki prac rady w nadchodzącej kadencji. W wyniku głosowania funkcję Przewodniczącej Rady objęła Magdalena Styś-Kruszelnicka, natomiast na Wiceprzewodniczącą wybrano Annę Sawicką-Magdziarz. Obie panie podkreśliły, że ich priorytetem będzie integracja środowisk senioralnych oraz dbanie o to, by głos najstarszych mieszkańców był słyszalny w strukturach samorządowych. Nowa rada to nie tylko formalny organ, ale przede wszystkim grupa 16 zaangażowanych kobiet, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem i energią. Wyznaczone cele na bieżący rok zapowiadają czas dużej aktywności środowisk senioralnych. Dzięki ścisłej współpracy z władzami powiatu, głos starszych mieszkańców będzie teraz słyszalny głośniej niż kiedykolwiek wcześniej.
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy. Bądź pierwszy, dodaj swój komentarz.
Napisz komentarz
Komentarze