Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

3. Brass Plus Festival powraca już w piątek! Na co warto wybrać się do Filharmonii Sudeckiej?

Luty to wyjątkowy czas w Filharmonii Sudeckiej. Od trzech sezonów w repertuarze Filharmonii zagościł bowiem festiwal, który skutecznie rozgrzewa publiczność w zimowe wieczory. Chodzi oczywiście o Brass Plus Festival, czyli imprezę w całości poświęconej instrumentom dętym! Ci z Was, którzy uczestniczyli już w koncertach dwóch poprzednich edycji wiedzą, że jest to wydarzenie pełne niesamowitej energii. Tegoroczna odsłona tej imprezy przyniesie wałbrzyskiej publiczności jeszcze więcej emocji i wspaniałej muzyki. Co znalazło się w tegorocznym programie festiwalu?
3. Brass Plus Festival powraca już w piątek! Na co warto wybrać się do Filharmonii Sudeckiej?

3. Brass Plus Festival – impreza, której nie można przegapić!

Po pierwsze uroczysty koncert inauguracyjny „Tuba jak malowana”. Będzie to jedyny koncert w czasie Brass Plus, który można nazwać symfonicznym. Festiwal otworzy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w towarzystwie solisty Krzysztofa Muchy, który wykona tego wieczoru Koncert na tubę Alexandra Arutiuniana. Zawarcie tego utworu w repertuarze koncertu jest wyjątkowe – kompozycja Arutiuniana zostanie tego wieczoru zagrana w Polsce po raz pierwszy! Prócz tego, w programie „Tuba jak malowana” znalazły się także uwertura do musicalu „Kandyd” Leonarda Bernsteina oraz pobudzające wyobraźnię „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego i Maurice’a Ravela. Dyrygentem będzie znany już wałbrzyskiej publiczności Radosław Labahua. Wyjątkowym punktem wieczoru będzie także prawykonanie oficjalnej fanfary Brass Plus Festivalu, która została niedawno wyłoniona w konkursie kompozytorskim. Na oficjalne rozpoczęcie festiwalu zapraszamy 20 lutego o godz. 19:00.

Kolejne dni, sobota i niedziela, przyniosą rozrywkę na najwyższym poziomie dla widzów w każdym wieku. Sobotni koncert „Melodie Seweryna Krajewskiego” będzie idealną propozycją dla fanów tego artysty i jego twórczości. Za to niedzielny Koncert Familijny z zespołem Dirty Horns zabierze najmłodszych melomanów w ekscytujący świat instrumentów dętych. Oba te koncerty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności - bilety na nie zostały już wyprzedane!

Drugi weekend festiwalu rozpocznie się koncertem wyjątkowym pod wieloma względami. „Prawa! Lewa Brass!” będzie wydarzeniem, które w kompleksowy sposób przedstawi Wam historię orkiestr dętych w regionie wałbrzyskim – rozpocznie się ono paradą na Placu Magistrackim, a następnie w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej odbędzie się prelekcja Magdaleny Woch oraz główny punkt programu - koncert. Co na nim usłyszycie? Hity muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu górniczej orkiestry – Orkiestry Dętej Oddziału Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice KGHM Polska Miedź S.A. Zapraszamy do spędzenia z nami tego wyjątkowego piątkowego wieczoru – „Prawa! Lewa! Brass!” odbędzie się 27 lutego 2026 r. Parada na Placu Magistrackim odbędzie się o godz. 18:30, koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Koncertu 28 lutego i tych, którzy na nim wystąpią nie trzeba nikomu przedstawiać. W „Philharmonia Aerophonica” wystąpi bowiem znakomity Mariusz Dziubek, a towarzyszyć mu będą muzycy Orkiestry Symfonicznej FS i nie tylko, Chór Mieszany FS oraz dwójka wokalistów. Będzie to wieczór wypełniony niesamowitą brassową energią, znanymi melodiami i niepowtarzalnymi chwilami w gronie fantastycznych artystów! Uwaga – koncert jest wyprzedany!

3 edycja Brass Plus Festivalu zakończy się w towarzystwie zespołu Funk Animation. Muzycy, których możecie kojarzyć także z zespołu Dizzy Boyz Brass Band, zabiorą Was w kolorowy świat funku, który poderwie Was do tańca. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory takich legend jak Prince. Wielki koncert finałowy 3. Brass Plus Festivalu odbędzie się 1 marca 2026 r. o godz. 18:00.

3. Brass Plus Festival – jak kupić bilety?

Bilety na 3. Edycję wałbrzyskiego Brass Plus Festivalu jak zawsze można kupić w Kasie Biletowej FS (czynnej od wtorku do piątku w godz. 13:00-15:30 oraz na godzinę przed koncertem). Oczywiście można zakupić je także bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony www.bilety.filharmoniasudecka.pl

Specjalną zniżką mogą cieszyć się posiadacze wałbrzyskiej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Rodziny Zastępczej. Posiadacze tych kart mogą zakupić bilety na koncert 27 lutego „Prawa! Lewa! Brass!” w cenie jedynie 10 zł! Bilety w tej cenie można zakupić w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej.

Z kolei posiadacze karty Kocham Wałbrzych mogą zakupić bilety na koncerty 3. Brass Plus Festivalu w cenie ulgowej! Bilety można kupić w Kasie Biletowej lub na stronie internetowej www.bilety.filharmoniasudecka.pl. Przy wejściu na salę koncertową obsługa może poprosić o okazanie aplikacji Kocham Wałbrzych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche Autor komentarza: mc Treść komentarza: proponuje na malediwy wysłać. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zatrzymany za serię przestępstw – uszkodzenie radiowozu, pobicia i naruszenia prawa Autor komentarza: MK Treść komentarza: Coś w oznakowaniu trzeba tam zmienić - dopisać, doświetlić. Co tydzień tam jest kraksa. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 20:21 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Kolejne zderzenie na obwodnicy Autor komentarza: dajesz, malina Treść komentarza: ale urwał Data dodania komentarza: 21.05.2026, 12:57 Źródło komentarza: Ząbkowice Śl. Tragiczny wypadek po uderzeniu Fiatem w dom Autor komentarza: ans Treść komentarza: I loved reading about Ostroszowice's efforts to win the "Beautiful Village of Lower Silesia" title! It’s inspiring how community spirit can transform places. Speaking of vibrant environments, have you ever thought about how the colorful levels in geometry dash subzero reflect a similar sense of creativity and teamwork? Keep up the great work highlighting such important community initiatives! Data dodania komentarza: 14.05.2026, 10:31 Źródło komentarza: Ostroszowice walczą o tytuł „Pięknej Wsi Dolnośląskiej” Autor komentarza: a Treść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu. Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”
Reklama