Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wspólne działania „Choinka” na terenach leśnych gminy Niemcza

W okresie przedświątecznym Policja oraz służby leśne podejmują wspólne działania mające na celu ochronę terenów leśnych przed nielegalnym pozyskiwaniem drzewek oraz innymi naruszeniami prawa. Jednym z takich przedsięwzięć były działania pod nazwą „Choinka”, przeprowadzone na terenie gminy Niemcza.
Wspólne działania „Choinka” na terenach leśnych gminy Niemcza

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Niemczy, aspirant sztabowy Piotr Gros, wspólnie z komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Henryka Rafałem Ostrowskim prowadzili kontrole na terenach leśnych, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc najbardziej narażonych na nielegalną wycinkę drzewek bożonarodzeniowych.

Celem działań było zapobieganie kradzieżom choinek, nielegalnemu pozyskiwaniu drewna oraz innym wykroczeniom i przestępstwom przeciwko środowisku. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze sprawdzali osoby przebywające w lasach, reagowali na sygnały o nieprawidłowościach oraz prowadzili rozmowy profilaktyczne, przypominając o obowiązujących przepisach.

Mundurowi zwracali uwagę, że wycinka drzew bez zgody właściciela lasu jest naruszeniem prawa i może skutkować odpowiedzialnością karną. Przypominali również, że legalny zakup choinki możliwy jest wyłącznie w punktach sprzedaży prowadzonych przez uprawnione podmioty.

Działania „Choinka” mają charakter prewencyjny i edukacyjny. Współpraca Policji oraz Straży Leśnej pozwala skuteczniej chronić zasoby przyrodnicze i zwiększać bezpieczeństwo na terenach leśnych. Policja zapowiada kontynuowanie podobnych inicjatyw i apeluje o poszanowanie przyrody oraz przestrzeganie prawa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama