Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zalogowani po raz dziesiąty! Świdnica wspiera młodych w wyborze przyszłości

W auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbyła się uroczysta gala inaugurująca tegoroczną edycję programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, wyjątkowej inicjatywy łączącej samorząd, szkoły i lokalnych przedsiębiorców. Celem programu jest zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich talentów i planowania przyszłości w Świdnicy i regionie.
Zalogowani po raz dziesiąty! Świdnica wspiera młodych w wyborze przyszłości

W ramach programu po raz dziesiąty zorganizowano konkurs edukacyjny „Zalogowani”, który na stałe wpisał się w kalendarz świdnickich wydarzeń oświatowych. Wśród gości znaleźli się m.in.: Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy, Katarzyna Fitrzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy, Marta Sakowska z Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Oskar Grajewski, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. W wydarzeniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół, nauczyciele, koordynatorzy programu, przedstawiciele lokalnych firm i instytucji oraz uczniowie klas ósmych. Przez dziewięć dotychczasowych edycji w projekcie „Zalogowani” uczestniczyło 1515 uczniów świdnickich szkół podstawowych, przy wsparciu ponad 11 lokalnych przedsiębiorstw. W jubileuszowej, dziesiątej edycji udział bierze 165 uczniów oraz 14 partnerów programu. – To przedsięwzięcie, które realnie łączy edukację, samorząd i lokalny biznes w jednym celu – by młodzi ludzie widzieli przyszłość właśnie tu, w Świdnicy – podkreślała podczas gali prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Uroczystość uświetnił gość specjalny – Jędrzej Kowalewski, ekspert rynku kosmicznego, założyciel i prezes firmy Scanway S.A., która projektuje teleskopy i kamery dla satelitów oraz systemy wizyjne dla przemysłu. Podczas swojego wystąpienia opowiedział o drodze „od marzeń do kosmosu”, pokazując, że z Dolnego Śląska – i ze Świdnicy – naprawdę można sięgnąć gwiazd. Firma Scanway ma na swoim koncie już siedem urządzeń wysłanych w przestrzeń kosmiczną, a w 2026 roku na orbitę Księżyca trafi teleskop zaprojektowany właśnie przez jej zespół. Tegoroczna gala rozpoczęła kolejną edycję programu, który od lat pomaga uczniom w odkrywaniu pasji, poznawaniu zawodów przyszłości i budowaniu planów na przyszłość w oparciu o lokalny potencjał.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama