Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

NAJLEPIEJ WYDANA KASA NA OCHRONĘ ZDROWIA

Dolnośląskie lecznice najlepiej znają się na ekonomii. Tak wynika z zaprezentowanego w ubiegłym tygodniu raportu krajowego indeksu sprawności ochrony zdrowia opublikowanego przez PricewaterhouseCoopers. Nasz region zajął pierwsze miejsce przed województwami wielkopolskim oraz małopolskim i pomorskim
NAJLEPIEJ WYDANA KASA NA OCHRONĘ ZDROWIA

Dolnośląskie lecznice najlepiej znają się na ekonomii. Tak wynika z zaprezentowanego w ubiegłym tygodniu raportu „krajowego indeksu sprawności ochrony zdrowia” opublikowanego przez PricewaterhouseCoopers. Nasz region uzyskał 94 pkt. i zajął pierwsze miejsce przed województwami wielkopolskim (86 pkt.) oraz małopolskim i pomorskim (84 pkt.).

Analizie podlegały m.in. struktura wydatków, efektywność ekonomiczna, wynik finansowy szpitali i przychodni oraz wskaźniki wykorzystania posiadanej infrastruktury. Świetny wynik Dolnego Śląska w rankingu to efekt przeprowadzonej w ostatnich latach skutecznej reformy ochrony zdrowia, przekształceń oraz zmiany profilów działania wybranych oddziałów szpitalnych.

 

 

 

Firma PwC sprawdziła także jak w regionach alokowano środki (np. wydatki na opiekę długoterminową czy proporcje wydatków na leczenie pozaszpitalne w porównaniu do wydatków na leczenie szpitalne), efektywność ekonomiczną prowadzonych terapii, indywidualne wyniki poszczególnych placówek oraz zarządzanie infrastrukturą (np. liczba łóżek szpitalnych na 10 tys. mieszkańców czy wskaźnik leczonych w ciągu roku przypadających na łóżko szpitalne).


Źródło: Biuro Prasowe, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku
Reklama