Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ŚWIĘTO TURYSTYKI CZAS ZACZĄĆ

To już VI odsłona Międzynarodowych Targów Turystycznych (MTT) organizowanych we wrocławskiej Hali Stulecia. Rozpoczynająca się dziś impreza, co roku przyciąga tysiące zwiedzających, zainteresowanych ofertą turystyczną zarówno z Polski jak i zagranicy.
ŚWIĘTO TURYSTYKI CZAS ZACZĄĆ

To już VI odsłona Międzynarodowych Targów Turystycznych (MTT) organizowanych we wrocławskiej Hali Stulecia. Rozpoczynająca się dziś impreza, co roku przyciąga tysiące zwiedzających, zainteresowanych ofertą turystyczną zarówno z Polski jak i zagranicy. Stoisko Dolnego Śląska, a także całą wystawę otworzył dziś marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec.

Stoisko promujące Dolny Śląsk jest w tym roku bardzo różnorodne. Znajdziemy tutaj część dotyczącą całego regionu, poszczególnych gmin i powiatów, ale również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, zabytków w postaci Podziemnego Miasta Ossówka i Zamku Czocha oraz lokalnych stowarzyszeń – Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Izerskie” oraz LGD „Partnerstwo Kaczawskie”. Stoisko, podobnie jak w roku poprzednim, współorganizują Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz samorząd województwa.

Tegoroczna edycja MTT obfituje w szereg atrakcji. Uczestnicy imprezy mają m.in. okazję obejrzeć między innymi Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny oraz Międzynarodowy Festiwal Tańca. Ciekawie zapowiada się również organizowane po raz pierwszy Grand Prix Sommelierów, którzy w sobotę rywalizować będą w konkurencjach – serwis wina, degustacja wina oraz łączenie wina z jedzeniem.

 

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych miłośnikach turystyki. Specjalnie z myślą o nich na terenie Hali Stulecia powstanie Strefa Małego Podróżnika, a w niej m.in. Miasteczko Tipi Town, Dzieciaki Poznajcie Robaki oraz Klub Myszki Norki. Rodzice natomiast będą mieli możliwość rozmowy z Anną i Krzysztofem Kobusami, podróżnikami z zamiłowania, a prywatnie rodzicami dwóch chłopców. Opowiedzą oni o ośmiu latach wspólnych podróży, pasji zwiedzania oraz braku ograniczeń w roli rodziców.

****

W 2013 roku udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych wzięło ponad 200 wystawców z całego świata, w tym z takich krajów jak Indonezja, Niemcy, Czechy czy Nepal. Imprezę w trakcie trzech dni odwiedziło blisko 12 tys. osób.

Źródło: UMWD 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku
Reklama