Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

XX posiedzenie Rady Gminy Dzierżoniów

Uroczysty charakter sierpniowej Sesji Rady Gminy Dzierżoniów to w dużej mierze zasługa nauczycieli.
XX posiedzenie Rady Gminy Dzierżoniów

Samorząd gminny podziękował za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Jolancie Stawarz, Dyrektor Przedszkola Gminnego "Wielka Przygoda" w Dzierżoniowie, a obowiązki szefa placówki powierzył Aleksandrze Horoszkiewicz.

Przy okazji akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego odebrały Kamila Chmielewska i Anna Bilsk z gminnego przedszkola w Dzierżoniowie, podobnie jak Bożena Zgoda z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

- Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg - padły uroczyste słowa.

Podczas sesji radni wysłuchali m.in. sprawozdania wójta Marcina Pięta z efektywności wykorzystania środków zewnętrznych na realizację inwestycji prowadzonych przez Gminę Dzierżoniów. O sporcie i turystyce opowiedziała natomiast Urszula Olejniczak.

Wójt skorzystał z okazji, żeby poinformować radnych o realizacji uchwał i wydanych zarządzeniach, rada zaś przyjęła między innymi wieloletni planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych dla Gminy Dzierżoniów na lata 2026-2030, zaliczyła nową ulicę w Jodłowniku do kategorii dróg gminnych i zaktualizowała tegoroczny budżet.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama