Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Lokalni reporterzy w Młynie Hilberta

Na zakończenie roku szkolnego w ramach projektu „Lokalny reporter – młodzi odkrywcy dziedzictwa mącznego Dzierżoniowa” młodzież z czterech dzierżoniowskich szkół podstawowych wcieliła się w role dziennikarzy, którzy pisali relację z pobytu w Młynie Hilberta.
Lokalni reporterzy w Młynie Hilberta

- Uczniowie szkoły podstawowej jednogłośnie stwierdzili, że najbardziej zaciekawiły ich ześlizgi. Ale mówili również, że cała wycieczka była warta uwagi - napisała Hanna Naskręt z klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie, która zwiedziła młyn we wtorek, 17 czerwca.

- Młyn to miejsce na Dolnym Śląsku, którego nie można ominąć - stwierdził Kornel Kwiatek z klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie w poniedziałek, 23 czerwca. 

- Kilka rzeczy tu zaskakuje - zauważyła Zuzanna Mikołajek z tej samej klasy.

- Klasie wyjątkowo spodobały się wystawy prac studentów, na której zobaczyli ciekawe eksponaty, szczególnie „Litera w przestrzeni” - uznał Michał Antonów z klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, która odwiedziła młyn w środę, 25 czerwca.

Młodzi ludzie zwiedzili Młyn Hilberta, a następnie wzięli udział w warsztatach dziennikarskich. Celem było napisanie relacji z pobytu w tym nietypowym muzeum. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są tytuły i pierwsze akapity tekstów - tzw. leady.

- Z tej mąki chleba nie będzie! Młyn na turystów dostępny do zwiedzania! - zatytułował swój artykuł Franek Wypych z klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie.

- Czy stary młyn może zaciekawić młodzież? - zastanawiał się Wojciech Piątek z klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie, która zwiedziła gigantyczny zabytek w środę, 18 czerwca.

Odpowiedź na to pytanie mieści się w kolejnych pracach warsztatowiczów.

- To była fajna wycieczka - podsumował Sebastian Dąbrowski z klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama