Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

80-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie – święto tradycji, wspomnień i dumy lokalnej społeczności

W sobotę, 7 czerwca 2025 roku, Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie obchodziło wyjątkowy jubileusz – 80-lecie swojego istnienia. Uroczystości zgromadziły licznych gości, w tym obecnych uczniów, absolwentów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także przedstawicieli władz samorządowych i instytucji lokalnych. To niezwykłe spotkanie pokoleń było okazją do wspomnień, wzruszeń i wyrażenia dumy z bogatej historii szkoły, która od ośmiu dekad kształtuje kolejne pokolenia młodych ludzi.
80-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie – święto tradycji, wspomnień i dumy lokalnej społeczności

Wśród zaproszonych gości szczególne miejsce zajęła Starosta Kłodzki – Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, która w wydarzeniu uczestniczyła nie tylko jako przedstawicielka władz powiatowych, ale również jako dumna absolwentka „Sienkiewicza”. W swoim przemówieniu wspominała lata spędzone w liceum jako czas kształtowania wartości, pasji i pierwszych życiowych wyborów.

🎙️ Powrót do murów tej szkoły zawsze budzi we mnie ogromne emocje – mówiła Starosta. – To tutaj kształtowały się moje pierwsze marzenia, ambicje i wartości, które towarzyszą mi do dziś. Liceum w Nowej Rudzie to nie tylko miejsce nauki – to wspólnota, tradycja i duch, który niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia.

🌹 Swoją obecnością jubileusz uświetniła również Monika Wielichowska – Wicemarszałek Sejmu RP.

🌹 Obchody 80-lecia wzbogaciły występy artystyczne uczniów i absolwentów, prezentacja historii szkoły, wspólne zdjęcia oraz spotkania rocznikowe. Jubileusz stał się również okazją do wręczenia pamiątkowych wyróżnień i podziękowań dla osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju placówki.

🌹 To wyjątkowe wydarzenie potwierdziło, że Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie to nie tylko szkoła – to ważna część historii i tożsamości miasta oraz miejsce, do którego z sentymentem wracają kolejne pokolenia jego absolwentów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama