Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dzierżoniów chce ożywić centrum miasta – spotkanie z przedsiębiorcami w sprawie ogródków gastronomicznych

W czwartek, 29 maja 2025 roku, w sali „Dobosz” w budynku Urzędu Miasta odbyło się spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami z branży gastronomicznej, zainteresowanymi utworzeniem ogródków gastronomicznych na odnowionym dzierżoniowskim rynku.
Dzierżoniów chce ożywić centrum miasta – spotkanie z przedsiębiorcami w sprawie ogródków gastronomicznych

Modernizacja rynku nie tylko poprawiła estetykę i funkcjonalność tej przestrzeni, ale również stworzyła potencjał do ożywienia życia społecznego i gospodarczego. Jednym z kluczowych elementów tego procesu ma być rozwój sezonowej gastronomii plenerowej, w tym właśnie ogródków gastronomicznych, które mogą stać się atrakcyjnym miejscem spotkań mieszkańców i turystów.

W spotkaniu wzięli udział lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele branży gastronomicznej oraz zastępcy burmistrza: Dorota Pieszczuch oraz Radosław Michałek. Uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, dzielić się swoimi opiniami i pomysłami dotyczącymi funkcjonowania ogródków gastronomicznych w nowej przestrzeni.

Podczas spotkania przedstawiciele urzędu omówili także zasady związane z wynajmem przestrzeni na rynku pod ogródki gastronomiczne oraz przedstawili możliwości wsparcia oferowane przez miasto przedsiębiorcom planującym takie inicjatywy.

Frekwencja i zaangażowanie uczestników pokazały, że istnieje duże zainteresowanie takim rozwiązaniem. Przedsiębiorcy dostrzegają potencjał rynku jako miejsca, które może tętnić życiem, sprzyjać integracji społecznej oraz wspierać rozwój lokalnej gospodarki.

Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy uda się wspólnie stworzyć przyjazną i tętniącą życiem przestrzeń w samym sercu Dzierżoniowa – otwartą, estetyczną i pełną dobrego smaku.

Osoby zainteresowane utworzeniem ogródków gastronomicznych w dzierżoniowskim rynku zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Rozwoju Miasta, Biurem Przedsiębiorczości i Pomocy Publicznej:

  • Małgorzatą Krupską - Kierownikiem Biura Przedsiębiorczości i Pomocy Publicznej, tel. (74) 645-08-33,e-mail: [email protected]

  • Marcinem Szczepanowskim, tel. (74) 645-08-21, e-mail: [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama