Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

KWIETNA MAJÓWKA W WAŁBRZYCHU – etap pierwszy

Choć do długiego majowego weekendu jeszcze dwa tygodnie, to w Wałbrzychu już można poczuć kwietny klimat, który będzie motywem przewodnim majówki w naszym mieście. Od 16 kwietnia aż do 4 maja po ulicach Wałbrzycha jeździ kwietny autobus! Florystyczne aranżacja we wnętrzach pojazdu wykonał Maciej Krzus – mistrz florystyki. Jest kolorowo, egzotycznie i zaskakująco. Taki widok w wałbrzyskim środku transportu zbiorowego to nowość, choć Festiwal Kwiatów i Sztuki, który od lat odbywa się w Zamku Książ jest imprezą znaną każdemu wałbrzyszaninowi, jak i wydarzeniem, z którego słynie nasz zamek niemal w całym kraju. Stąd pomysł, aby wiele wydarzeń miejskich miało aspekt roślinny. Dzięki temu w ramach kina plenerowego obejrzymy filmy: „Dora i miasta złota” (1 maja) oraz „Alicja w Kranie Czarów” 2 maja. Florystyczne aranżacje pojawią się także przed Starą Kopalnią, Aqua Zdrojem oraz na ratuszu.
KWIETNA MAJÓWKA W WAŁBRZYCHU – etap pierwszy

Miasto Wałbrzych zaprasza także na muzyczną ucztę na Placu Teatralnym – również 1 i 2 maja. 

3 maja to z kolei tradycyjne obchody, w ramach których o godzinie 12:30 zapraszamy na uroczystą mszę świętą w kolegiacie pw. NMP Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów oraz na uroczystości pod pomnikiem na Placu Kościelnym o godzinie 14:00.                                                                                                                                                                                      

4 maja natomiast zapraszamy na sportową rywalizację do centrum wspinaczkowego Red Point. Tym samym ponownie zawitamy na Placu Teatralnym. Dzień wcześniej swój kolejny mecz, gdzie nie zabraknie kwiatowych akcentów, rozegra drużyna koszykarzy Górnik Zamek Książ Wałbrzych. 

W czasie majówki do odwiedzin turystów zachęca także Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany, a na artystyczne doznania zaprasza Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA oraz Teatr Lalki i Aktora, Teatr Dramatyczny oraz Filharmonia Sudecka. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama