Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Bohaterska postawa bielawskich policjantów – uratowali starsze małżeństwo z pożaru

W środę, trzeciego kwietnia, przed godziną dwudziestą, na ulicy Lipcowej w Bielawie doszło do groźnego pożaru w budynku wielorodzinnym. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Bielawie – starszy sierżant Przemysław Pankowski, starszy posterunkowy Klaudia Suchorska oraz posterunkowy Hubert Kuźmiński.
Bohaterska postawa bielawskich policjantów – uratowali starsze małżeństwo z pożaru

Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli grupę lokatorów, którzy opuścili już budynek. Poinformowali oni funkcjonariuszy, że wewnątrz wciąż znajdują się dwie osoby. Bez chwili wahania bielawscy policjanci ruszyli na pomoc. Pomimo silnego zadymienia wbiegli na pierwsze piętro, kierując się głosami wzywającymi pomocy.

Funkcjonariusze odnaleźli i bezpiecznie wyprowadzili z płonącego budynku starsze małżeństwo. Następnie upewnili się, że w środku nie pozostały inne osoby, a miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone na czas prowadzenia akcji gaśniczej przez straż pożarną.

Dzięki odważnej i zdecydowanej postawie bielawskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować życie ludzkie.

Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie składa wyrazy uznania funkcjonariuszom za ich poświęcenie, odwagę i gotowość do działania w obliczu zagrożenia.

Policjanci będą też ustalać okoliczności wybuchu pożaru. Do sprawy został zatrzymany 67 letni mężczyzna, przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,68 mg/l.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Anty-patologii 05.04.2025 21:59
I co z tego jak życie zniszczone przez takiego pasożyta. Sąsiedzi się męczą. Pasożyt dalej sobie hula.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Na przyszły rok , Mietek Fogg się zapowiedział .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 08:57Źródło komentarza: Majówkowy piknik z Eleni w Parku Miejskim w BielawieAutor komentarza: YSTreść komentarza: Motocyklista uciekał od policji i stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w auto (przy parkowane obok lombardu) tak że pasażer motocykla przeleciał przez maskę auta Uciekinierze porzucili motocykl i zaczęli uciekać i po 20 sekundach nadjechał radiowóz który prowadził pościg, dzięki osobom trzecim którzy pomogli w odnalezieniu i złapaniu sprawców Policja zyskała sukces w pościgu sprawców ! Dbajmy o bezpieczeństwo i pomagamy innymData dodania komentarza: 3.05.2026, 11:25Źródło komentarza: Bielawa. Zderzenie motocykla z zaparkowaną ToyotąAutor komentarza: MartaTreść komentarza: Biedne tylko te drzewa po obu stronach drogi, którym mocno niszczą korzenie koparką....kwestia czasu jak zaczną obumierać....Data dodania komentarza: 28.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Bielawa: Rozpoczęto kompleksową przebudowę ul. J. KorczakaAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!
Reklama