Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Rozwój usług kurierskich

Rynek transportowy rozwija się, szczególnie w gałęzi kurierskiej. Klienci coraz rzadziej korzystają z usług klasycznej poczty, a coraz częściej – firm, które przyciągają dopasowanymi do potrzeb ofertami. Skoro wzrasta liczba klientów, wzrasta jednak też ryzyko niepomyślnych zdarzeń losowych. Jak firmy kurierskie mogą zmniejszyć skalę ich konsekwencji?
  • 23.05.2018 08:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Rozwój usług kurierskich

Eksperci z PwC już w 2016 roku w raporcie „Perspektywy wzrostu rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych w Polsce do 2018 roku” zauważyli, że transport kurierski wchodzi w „złoty okres”. Głównymi przyczynami mogą być zawrotne tempo rozwoju handlu międzynarodowego oraz szczególne zainteresowanie całodobową sprzedażą internetową (źródło: https://www.pwc.pl/pl/pdf/kep-raport-pwc.pdf).

Codzienne niebezpieczeństwa

Każdego dnia na kurierów czyha wiele niebezpieczeństw. Dlatego też klienci wybierając firmę kurierską, coraz częściej zwracają uwagę na posiadanie przez przewoźnika dodatkowych polis lub innych form ubezpieczenia towaru. Najpowszechniejsze zagrożenia w biznesie kurierskim to: kradzież, uszkodzenie lub zniszczenie przesyłek, opóźnienia w terminie doręczenia. Często zdarza się, że wypadki kurierów nie są spowodowane winą przewoźnika, ale niebezpiecznymi zachowaniami innych uczestników ruchu drogowego.

Przezorny ubezpieczony

Każdego dnia pracy na kuriera czyha wiele niebezpieczeństw. Warto zatem poszerzyć obowiązkowe ubezpieczenie OC o dodatkowe pakiety, takie jak: ubezpieczenie towaru w tranzycie, ubezpieczenie dostawy czy też odpowiedzialności od niedotrzymania terminów. Jedną z firm świadczących dopasowane do specyfiki usług kurierskich ubezpieczenia jest brytyjska Insurance Factory, której polisa courier insurance uwzględnia różne profile potrzeb dotyczące konkretnych transakcji i zleceń. Gdy posiadamy firmę kurierską z większą liczbą aut dostawczych, warto z kolei podpisać umowę ubezpieczenia zbiorowego dla flot, co pozwoli negocjować warunki ubezpieczeń dodatkowych, spersonalizowanych co do profilu działalności. W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych należy zapoznać się z ich ogólnymi warunkami, które pozwolą nam rozwiać wątpliwości w kwestii odpowiedzialności i zakresu, np. terytorialnego, działania danej umowy.

Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę firmy ubezpieczeniowej, warto przejrzeć kilka ofert, aby móc je porównać i wybrać tę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: aTreść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”Autor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Na przyszły rok , Mietek Fogg się zapowiedział .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 08:57Źródło komentarza: Majówkowy piknik z Eleni w Parku Miejskim w BielawieAutor komentarza: YSTreść komentarza: Motocyklista uciekał od policji i stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w auto (przy parkowane obok lombardu) tak że pasażer motocykla przeleciał przez maskę auta Uciekinierze porzucili motocykl i zaczęli uciekać i po 20 sekundach nadjechał radiowóz który prowadził pościg, dzięki osobom trzecim którzy pomogli w odnalezieniu i złapaniu sprawców Policja zyskała sukces w pościgu sprawców ! Dbajmy o bezpieczeństwo i pomagamy innymData dodania komentarza: 3.05.2026, 11:25Źródło komentarza: Bielawa. Zderzenie motocykla z zaparkowaną ToyotąAutor komentarza: MartaTreść komentarza: Biedne tylko te drzewa po obu stronach drogi, którym mocno niszczą korzenie koparką....kwestia czasu jak zaczną obumierać....Data dodania komentarza: 28.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Bielawa: Rozpoczęto kompleksową przebudowę ul. J. KorczakaAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatne
Reklama