Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Outsourcing księgowy – ulga dla przedsiębiorstwa

Prowadzenie wewnętrznej księgowości to ogromne wyzwanie, zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw działających na skalę globalną. Outsourcing księgowy firmy może się okazać rozwiązaniem, które przyniesie stabilność spółce, i pozytywnie wpłynie na jej funkcjonowanie na rynku.
  • 30.07.2018 08:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Outsourcing księgowy – ulga dla przedsiębiorstwa

Przede wszystkim oszczędność

By firmowa księgowość mogła sprawnie funkcjonować, trzeba zainwestować w pracowników, odpowiednie wyposażenie, szkolenia, pakiety świadczeń itp. Jeżeli przedsiębiorstwo posiada zagraniczne oddziały, tam także trzeba zadbać o te kwestie, wiąże się to więc z zatrudnieniem dodatkowych osób. Można także wybrać obsługę księgową firmy z poziomu jednego kraju, jednak jest niezwykle trudne ze względu na zróżnicowanie prawa podatkowego. Decydując się pomoc firmy zewnętrznej, koszty sprowadzają się jedynie do wykupienia konkretnego zakresu usług. W zależności od potrzeb outsourcing może być prowadzony lokalnie lub w kilku krajach, z dbałością o wszelkie wymogi prawne.    

Więcej czasu na działanie

Jak dobrze wiadomo, czas to pieniądz. Obsługa księgowości jest czasochłonna, zwłaszcza w wymiarze globalnym. W momencie, gdy jeden z krajów wprowadza zmiany w prawie podatkowym, pracownicy muszą poświęcić dodatkowe godziny na zapoznanie się z nowymi wymogami. Wymuszony pośpiech prowadzi do błędów, a te mogą czasem słono kosztować. Decydując się na pomoc profesjonalistów jak np. TMF Group, powierzamy pełną księgowość fachowcom z wieloletnim doświadczeniem. Ich praca nie tylko przełoży się na sprawniejsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale może się okazać również przydatnym źródłem wiedzy.

Krok w stronę zmian

Spokój to chyba największa ze wszystkich korzyści. W końcu nie ma to, jak świadomość, że sprawy firmy są w rękach profesjonalistów. Spokojna głowa to przede wszystkim więcej pomysłów. Zamiast koncentrować się na sprawach finansowych, możemy podjąć działania prowadzące do rozwoju przedsiębiorstwa. Firma zewnętrznej może przekazywać również informacje zwrotne odnośnie do wydatków i możliwości. Dzięki temu zarządzenie i planowanie kolejnych ruchów spółki stanie się prostsze. 

--- Artykuł sponsorowany ---



Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: aTreść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”Autor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Na przyszły rok , Mietek Fogg się zapowiedział .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 08:57Źródło komentarza: Majówkowy piknik z Eleni w Parku Miejskim w BielawieAutor komentarza: YSTreść komentarza: Motocyklista uciekał od policji i stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w auto (przy parkowane obok lombardu) tak że pasażer motocykla przeleciał przez maskę auta Uciekinierze porzucili motocykl i zaczęli uciekać i po 20 sekundach nadjechał radiowóz który prowadził pościg, dzięki osobom trzecim którzy pomogli w odnalezieniu i złapaniu sprawców Policja zyskała sukces w pościgu sprawców ! Dbajmy o bezpieczeństwo i pomagamy innymData dodania komentarza: 3.05.2026, 11:25Źródło komentarza: Bielawa. Zderzenie motocykla z zaparkowaną ToyotąAutor komentarza: MartaTreść komentarza: Biedne tylko te drzewa po obu stronach drogi, którym mocno niszczą korzenie koparką....kwestia czasu jak zaczną obumierać....Data dodania komentarza: 28.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Bielawa: Rozpoczęto kompleksową przebudowę ul. J. KorczakaAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatne
Reklama