Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

XI Edycja Kolędowania w Leśniczówce

Już po raz 11 w świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym wspólne kolędowanie było okazją do spotkania zespołów śpiewaczych z terenu gminy Świdnica oraz zaprzyjaźnionych z zespołem „Ale Babki”. Każdy z zespołów zaprezentował się na scenie wykonując trzy kolędy i pastorałki. W sumie w koncercie uczestniczyło sześć zespołów.
XI Edycja Kolędowania w Leśniczówce

Mimo, że najstarsze kolędy mają blisko 300 lat to nadal są chętnie śpiewane. Wzruszające kołysanki, albo wesołe przyśpiewki. Tajemnica ich popularności to jeszcze jeden sekret tej wspaniałej cichej nocy – mówili prowadzący uroczystość: dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas i Halina Wiśniewska członkini zespołu „Ale Babki”.

Jak co roku goszczącym na przeglądzie artystycznym spotkaniom zespołów śpiewaczych towarzyszyły słowa Wolfganga Goethego: „gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają…” 

Na zaproszenie organizatorów licznie odpowiedziały zespoły ludowe, a wśród nich: „Jarzębina”, Kądziołeczka, „Pszennowskie Trele”, „Przyjaciółki”, Dobromierzanie i Ale Babki z kapelą Zdzicha. W gronie wiernych miłośników muzyki ludowej nie zabrakło samorządowców i pracowników gminnej oświaty, którzy wraz z mieszkańcami Witoszowa Dolnego podziwiali muzyczne występy seniorów.

W imieniu swoim i Pana wójta Bartłomieja Strózika życzę Państwu dużo radości, zdrowia i realizacji planów. Niech Nowy 2025 Rok będzie czasem nowych możliwości i spełnionych marzeń, gdzie znajdzie się również chwila na odpoczynek i wytchnienie od codziennych trosk. Niech ten rok będzie przepełniony dobrymi ludźmi wokół – mówił zastępca wójta Tadeusz Szarwaryn.

Goszczące na przeglądzie zespoły mogły pochwalić się niezwykle bogatym repertuarem. Kolędowanie w Leśniczówce było doskonałą okazją, by raz jeszcze poczuć ciepło Bożego Narodzenia przy dźwiękach kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów ludowych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama