Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama 1

Remont drogi gminnej na ul. Chałubińskiego w Wałbrzychu

W piątek zakończono remont drogi przy Szkole Podstawowej nr 30 w Wałbrzychu. Mieszkańcy mogą teraz korzystać z nowego odcinka drogi o długości około 605m. W zakres prac wchodziły następujące roboty:
Remont drogi gminnej na ul. Chałubińskiego w Wałbrzychu

- rozbiórkowe,

- ziemne,

- wbudowanie betonowych elementów prefabrykowanych takich jak: krawężniki, obrzeża itp.

- remont nawierzchni (wymiana konstrukcji) jezdni i opasek przylegających do ul. Chałubińskiego,

- remont zjazdów, utwardzeń oraz dojść do schodów,

- remont istniejącej kanalizacji deszczowej,

- wprowadzenie zmian w stałej organizacji ruchu (wymiana istniejącego oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, a także wbudowanie urządzeń BRD mających na celu zabezpieczenie pieszych, takich jak: balustrady).

Wykonawcą robót było PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „STAŃCZYK” sp. j. z siedzibą w Świebodzicach. Zadanie rozpoczęto w grudniu minionego roku.  

Łączna wartość zadania (tj. dokumentacja, roboty, nadzór) – ok. 2,55 mln zł

Zadanie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie stanowiącej nie więcej niż 60% wydatków kwalifikowanych tj. 957 471,61 zł.

W tej samej lokalizacji trwa także remont w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego, a w ramach zadania wykonywane są miejska parkingowe oraz zagospodarowanie terenu przy szkole. O zakończeniu tej inwestycji poinformujemy Państwa niezwłocznie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama