Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 310 stan prac na 17 grudnia 2024 (Piława Górna – Kobierzyce)

Linia nr 310, łącząca Kobierzyce z Piławą Górną, była nieczynna od 2001 roku. Teraz, dzięki wsparciu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, trwają intensywne prace nad jej odbudową. Projekt obejmuje modernizację torowiska, peronów oraz infrastruktury obsługi podróżnych. Po zakończeniu prac, pociągi pasażerskie będą mogły kursować z prędkością do 80 km/h, co znacznie poprawi połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 310 stan prac na 17 grudnia 2024 (Piława Górna – Kobierzyce)

Na chwilę obecną, na odcinku od Kobierzyc do Łagiewnik trwa wycinka drzew z torowiska, a na odcinku od Łagiewnik do Piławy jest już ułożony tor. Rewitalizacja tej linii nie tylko ułatwi podróżowanie, ale także odciąży lokalne drogi, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju regionu. Planowane zakończenie prac to 2025 rok, a pełne uruchomienie pociągów przewidziane jest na ten sam rok.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama