Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Jubileuszowe X Wałbrzyskie Senioralia październik 2024

Rozpoczęły się jubileuszowe Senioralia w Wałbrzychu. To święto wszystkich seniorów, które w naszym mieście odbywa się po raz dziesiąty. W dniu 8 października zgodnie z tradycją seniorom przekazano klucze do miasta. Zastępca Prezydenta Wałbrzycha Pani Anna Elżbieciak-Stec wzięła udział w otwarciu 10. edycji imprezy. Na Placu Magistrackim zebrali się przedstawiciele Stowarzyszenia „Górnicza Pamięć” oraz Stowarzyszenia Radość Życia na czele z główną prowadzącą Panią Wandą Radłowską. Na otwarciu można było spotkać wielu seniorów, którzy z energią i radością rozpoczęli swoje święto. I tak w samo południe uczestnicy zatańczyli poloneza, a spotkanie wzbogaciły występy uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Teatru Tańca „Dawka Energii”.
Jubileuszowe X Wałbrzyskie Senioralia październik 2024

Senioralia potrwają do 28 października, a poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń:

10.10. czwartek

11:00 - 15:00 - Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia – Sala Łańcuszkowa

Wystawa fotograficzna (Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich), występy artystyczne seniorów, wystawa rękodzieła * 

10:00 - 14:00- Dzień otwarty Fundacja Sudecki Uniwersytet III Wieku, ul. Malczewskiego 22

11.10. piątek

10:00 - 14:00 - Spartakiada Sportowa  Hala Lekkoatletyczna, ul. Chopina -Nowe Miasto

 

14-16.10. od poniedziałku do środy

11:00 - 14:00 - Program Bezpieczny Senior - wykłady, warsztaty. Wstęp wolny

Wałbrzyskie Centrum Seniora, ul. Kubeckiego 3

 

16.10. środa

16:00 - 17:30

Otwarty wykład dla seniorek i seniorów nt. profilaktyki raka piersi i prostaty – dr Marcin Sokołowski 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kilińskiego 1

17.10. czwartek

10:00 - 12:00 

Otwarty wykład dla seniorek i seniorów nt. sztucznej inteligencji i jej roli w naszym życiu – prof. Tomasz Kajdanowicz - Politechnika Wrocławska we Wrocławiu, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Kadra Sztucznej Inteligencji (AI)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kilińskiego 1

 

19.10. sobota

9:00 - 16:00 - Marsz Seniorów na Stary Książ z poczęstunkiem- spotkanie godz. 10:00 przy Palmiarni; organizator PTTK Ziemi Wałbrzyskiej. Cena 25 zł - zapisy w PTTK - Rynek 9, tel. 530 862 663

 

20.10. niedziela

16:00 - 21:00 - Wielki Bal Seniora - Hotel Maria

Oddanie kluczy do miasta. Poczęstunek, orkiestra - cena 90 zł od osoby* 

 

28.10. poniedziałek

10:00 – otwarty wykład gerontologiczny połączony z warsztatem na temat "wzMOCnieni - program dobrostan w wieku senioralnym" - prowadzenie Alicja Przepiórska-Ułaszewska, Fundacja Via Salutis, ul. 1 Maja 4.

Zakończenie Senioraliów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama