Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Kolejne mieszkania komunalne dla mieszkańców gotowe!

Tym razem Gmina Wałbrzych oddała lokatorom 6 mieszkań komunalnych w ścisłym centrum miasta. Nieruchomość zlokalizowana jest na terenie historycznego układu urbanistycznego dzielnicy Stare Miasto wpisanego do rejestru zabytków. W wyniku przebudowy utworzono 6 lokali mieszkalnych, w tym dwa dwupoziomowe oraz jedno dla osób niepełnosprawnych. Dwa lokale mieszkalne posiadają dodatkowo taras, z którego rozpościera się widok na miasto.
Kolejne mieszkania komunalne dla mieszkańców gotowe!

„Takie momenty jak dziś to wyjątkowe chwile, kończące etap budowy, a rozpoczynające nowy rozdział w życiu dla kilku rodzin. Oddajemy mieszkańcom kolejne mieszkania, tym razem w ciekawym budynku. Każde mieszkanie jest inne i wyjątkowe. Od pewnego czasu ogradzamy także teren wokół budynku. Postawiono więc płot i zadbano o teren zielony wokół budynku. Zadanie koordynował Miejski Zarządu Budynków. Dziękuję za jego wykonanie, a mieszkańcom życzę, aby te mieszkania były ich prawdziwym domem” – opowiadał podczas wręczenia kluczy prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, 

Koszt robót budowlanych to 4.380.395,73 zł brutto.

Kwota wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego to

brutto 3.040.805,26 zł

Obecnie Gmina realizuje budowę kolejnych mieszkań komunalnych, między innymi przy ul. Traugutta i Starej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama