Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama 1

Wakacyjny przewodnik po powiecie dzierżoniowskim – odcinek 2 Dębowa Góra i Staw Trzcinowy w Sieniawce

Jeśli pragniesz uciec od zgiełku miasta i zanurzyć się w ciszy oraz pięknie przyrody, Dębowa Góra i Staw Trzcinowy w Sieniawce są idealnymi miejscami do odwiedzenia. Te malownicze tereny oferują zarówno relaks, jak i możliwość aktywnego spędzenia czasu.
Wakacyjny przewodnik po powiecie dzierżoniowskim – odcinek 2 Dębowa Góra i Staw Trzcinowy w Sieniawce

Dębowa Góra, znana również jako Dębówka, znajduje się tylko kilka minut jazdy na północ od Sieniawki. Wznosząca się na wysokość 348 m n.p.m góra, słynie z majestatycznych, wiekowych dębów, które przyciągają miłośników przyrody i wędrowców. Jest to doskonałe miejsce na piesze wędrówki oraz grzybobranie. Szlak prowadzący z Dębówki do Stawu Trzcinowego, oznaczony kolorem zielonym, ma długość 2,4 km i można go pokonać w około 40 minut. Trasa ta wiedzie przez piękne tereny leśne, oferując niezwykłe widoki. Jest odpowiednia zarówno dla indywidualnych wędrowców, jak i rodzin z dziećmi, zapewniając łatwy dostęp do malowniczego stawu.

Staw Trzcinowy, zajmujący powierzchnię około 4 hektarów, został utworzony w latach 80-tych XX wieku i od tamtej pory pełni funkcję miejsca wypoczynku i rekreacji. Przez staw przepływa potok Krzywula, a jego spokojne wody i otaczająca go przyroda stanowią idealne miejsce dla tych, którzy szukają wytchnienia. Piaszczysta plaża, drewniany pomost oraz alejki spacerowe z ławkami i oświetleniem tworzą wyjątkową atmosferę. Staw jest szczególnie urokliwy nocą, gdy delikatne światła nadają mu magiczny charakter. Wędkarze szczególnie upodobali sobie południową i zachodnią część stawu, gdzie często można spotkać miłośników tego sportu. Ścieżka spacerowa otaczająca staw umożliwia podziwianie jego piękna z różnych perspektyw.

Dojazd do stawu zapewnia droga wojewódzka nr 384, która łączy Dzierżoniów z Łagiewnikami. Dla miłośników jazdy na rowerze z Łagiewnik do Sieniawki prowadzi ścieżka rowerowa, oferując wygodną i malowniczą trasę dojazdu. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking dla odwiedzających.

Dębowa Góra i Staw Trzcinowy w Sieniawce to miejsca, które urzekają naturalnym pięknem i spokojem. Niezależnie od tego, czy wolisz aktywnie spędzać czas na szlaku, czy odpoczywać nad wodą, te urokliwe tereny mają coś do zaoferowania każdemu miłośnikowi przyrody.
Oba miejsca znajdują się w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Łagiewniki.

Zapraszamy do odkrywania tych wyjątkowych zakątków natury!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama