Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Aktywne Wakacje w Pieszycach za nami

Stowarzyszenie Wybieram Zdrowie, które jest jedną z młodszych organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu dzierżoniowskiego, zakończyło swój pierwszy projekt, który skierowany był dla najmłodszych i dorosłych. Czerwiec i lipiec stał pod znakiem Aktywnych Wakacji.
  • Źródło: Stowarzyszenie Wybieram Zdrowie
Aktywne Wakacje w Pieszycach za nami

Aktywne Wakacje dla najmłodszych


Stowarzyszenie Wybieram Zdrowie stawia sobie za cel promocję zdrowego trybu życia we wszystkich możliwych przejawach. W związku z tym przystąpiło do konkursu Gminy Pieszyce na dofinansowanie letniego wypoczynku. Kwota 2000,00 zł pozwoliła na przygotowanie dla najmłodszych pięciodniowych półkolonii podczas których uczestniczyli w warsztatach dietetycznych, językowych, sportowych oraz logicznego myślenia. To były fantastyczne dni!

Zajęcia zaplanowano w dniach 8-12 lipca w Szkole Podstawowej numer 1 w Pieszycach. Wypoczynek został zatwierdzony przez kuratorium oświaty, a zainteresowanie nim przerosło oczekiwania i konieczne było utworzenie listy rezerwowej. Za zajęcia odpowiedzialni byli m.in. Aleksandra Gil, Łukasz Łuniewski i Joanna Wójcik. Kierownikiem wypoczynku była p. Ewelina Taranek.

- Cieszę się, że jako młode stowarzyszenie już zauważają nas inne organizacje i darzą nas zaufaniem. Chcemy promować zdrowy tryb życia w każdej postaci i z każdym dniem pracujemy, by zapewnić jak najwięcej aktywności. Półkolonia jest pierwszym naszym dużym przedsięwzięciem, ale dzięki doświadczeniu osób będących w stowarzyszeniu, nie jest dla nas czymś strasznym. Traktujemy ją jako możliwość podarowania najmłodszym świetnie spędzonego czasu, który będzie procentował również w przyszłości – mówił Łukasz Łuniewski, członek zarządu stowarzyszenia.

Zadanie zostało uzupełnione o siedem godzin zajęć sportowych, które były przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę Łukasza Łuniewskiego skoncentrowaliśmy się na zajęciach ogólnorozwojowych oraz łuczniczych, które będą kontynuowane. Regularne treningi odbywają się we wtorki w godzinach 17:00-19:00 oraz czwartki w godzinach 18:00-20:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Łucznictwo łączy pokolenia!

Wszystkie informacje na temat Stowarzyszenia Wybieram Zdrowie znajdziecie na profilu na FB: https://www.facebook.com/stowarzyszeniewybieramzdrowie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: aTreść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”Autor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Na przyszły rok , Mietek Fogg się zapowiedział .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 08:57Źródło komentarza: Majówkowy piknik z Eleni w Parku Miejskim w BielawieAutor komentarza: YSTreść komentarza: Motocyklista uciekał od policji i stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w auto (przy parkowane obok lombardu) tak że pasażer motocykla przeleciał przez maskę auta Uciekinierze porzucili motocykl i zaczęli uciekać i po 20 sekundach nadjechał radiowóz który prowadził pościg, dzięki osobom trzecim którzy pomogli w odnalezieniu i złapaniu sprawców Policja zyskała sukces w pościgu sprawców ! Dbajmy o bezpieczeństwo i pomagamy innymData dodania komentarza: 3.05.2026, 11:25Źródło komentarza: Bielawa. Zderzenie motocykla z zaparkowaną ToyotąAutor komentarza: MartaTreść komentarza: Biedne tylko te drzewa po obu stronach drogi, którym mocno niszczą korzenie koparką....kwestia czasu jak zaczną obumierać....Data dodania komentarza: 28.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Bielawa: Rozpoczęto kompleksową przebudowę ul. J. KorczakaAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatne
Reklama