Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Sprawca wypadku ujęty przez świadka zdarzenia

Kierowca volkswagena potrącił kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. Świadek ruszył za odjeżdżającym samochodem, doprowadził do jego zatrzymania, wyciągnął kluczyki i poczekał na przyjazd policji.
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie
Sprawca wypadku ujęty przez świadka zdarzenia

28. lipca 2024 około godziny 15:30, w Piławie Górnej na ulicy Henryka Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 75-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych
w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do potrącenia prawidłowo idącą po jezdni 39-letnią kobietę. 
W wyniku zdarzenia piesza doznała urazu głowy oraz złamania ręki i została zabrana do szpitala. Pomoc służb medycznych działa się pod nieobecność sprawcy wypadku, gdyż ten odjechał z miejsca zdarzenia. Widzący moment potrącenia 34-letni mieszkaniec naszego powiatu, pojechał za odjeżdżającym samochodem. Dopiero na ulicy Kośmińskiej doprowadził do zatrzymania volkswagena, wyjął kluczyki ze stacyjki i poczekał na przyjazd funkcjonariuszy.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Sprawca wypadku będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie wypadku
i odjechanie z miejsca zdarzenia, co zagrożone jest karą do 4,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo usłyszał zarzut nieudzielania pomocy pokrzywdzonej. Za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

Duże brawa dla mieszkańca naszego powiatu



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama