Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://michalska.pl
Reklama

Dzięki czujności mieszkańców i szybkiej reakcji kłodzkich policjantów nie doszło do nieszczęścia

Kłodzcy policjanci interweniowali wobec kompletnie pijanych rodziców dwojga dzieci, którzy nienależycie pełnili opiekę. Ojciec w środku w nocy z półtorarocznym i 10-letnim płaczącym. dzieckiem wsiadł do samochodu i odjechał. Wcześniej z mieszkania małoletnich słychać było odgłosy awantury, więc zaniepokojeni mieszkańcy zadzwonili na Policję. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji funkcjonariuszy po kilkudziesięciu minutach zatrzymano nietrzeźwego mężczyznę z dziećmi. Policjanci przekazali małoletnich pod opiekę rodziny, a wcześniej sprawdzili, czy dzieci nie potrzebują pomocy medycznej. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Dzięki czujności mieszkańców i szybkiej reakcji kłodzkich policjantów nie doszło do nieszczęścia

Ubiegłej nocy oficer dyżurny kłodzkiej jednostki Policji został powiadomiony przez zaniepokojonych mieszkańców, że w jednym z mieszkań było słychać odgłosy awantury, a następnie mężczyzna będąc w samej bieliźnie, mając na rękach małe dziecko i prowadząc drugie, wsiadł do samochodu i odjechał. Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu przebywa matka dzieci.

Dyżurny niezwłocznie skierował patrol z wydziału prewencji pod wskazany adres. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali kompletnie pijaną matkę małoletnich, która przyznała policjantom, że razem z ojcem dzieci spożywała alkohol.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania wskazanego samochodu, którym przewożone były dzieci. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę z dwojgiem dzieci, który widząc mundurowych chował się za swoim samochodem. Od mężczyzny było czuć woń alkoholu. Na szczęści małoletnim nic się nie stało.

Przeprowadzone badanie alkomatem u matki dzieci wykazało ponad 2 promile, a u ojca jeden promil alkoholu. Dzieci decyzją sądu zostały przekazane pod opiekę trzeźwego członka rodziny. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i odpowie on za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obecnie policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i po wykonaniu niezbędnych czynności przekażą całość dokumentacji do sądu rodzinnego. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, mężczyźnie może grozić kara do 5 lat więzienia.

Przypominamy, ze ważne jest, aby zgłaszać każdy taki przypadek i podobny przypadek, gdzie bezpieczeństwo małoletnich jest zagrożone. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie. Bardzo często dzięki szybkiej interwencji sąsiadów czy przechodniów, funkcjonariusze mogą zapobiec tragedii.

Źródło: KPP w Kłodzku
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Na przyszły rok , Mietek Fogg się zapowiedział .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 08:57Źródło komentarza: Majówkowy piknik z Eleni w Parku Miejskim w BielawieAutor komentarza: YSTreść komentarza: Motocyklista uciekał od policji i stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w auto (przy parkowane obok lombardu) tak że pasażer motocykla przeleciał przez maskę auta Uciekinierze porzucili motocykl i zaczęli uciekać i po 20 sekundach nadjechał radiowóz który prowadził pościg, dzięki osobom trzecim którzy pomogli w odnalezieniu i złapaniu sprawców Policja zyskała sukces w pościgu sprawców ! Dbajmy o bezpieczeństwo i pomagamy innymData dodania komentarza: 3.05.2026, 11:25Źródło komentarza: Bielawa. Zderzenie motocykla z zaparkowaną ToyotąAutor komentarza: MartaTreść komentarza: Biedne tylko te drzewa po obu stronach drogi, którym mocno niszczą korzenie koparką....kwestia czasu jak zaczną obumierać....Data dodania komentarza: 28.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Bielawa: Rozpoczęto kompleksową przebudowę ul. J. KorczakaAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!
Reklama