Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Słoneczny koń z teatralnej stajni

Drodzy widzowie, zapraszamy Was na premierowy pokaz spektaklu „Słoneczny Koń” Teatru Stajnia Metamorficzna
Słoneczny koń z teatralnej stajni

20 kwietnia 2024 godzina: 17:00, wstęp wolny, sala widowiskowa Ziębickiego Centrum Kultury

To magiczna baśń o zaginionym świetle. Zabierzcie ze sobą dzieci na wyprawę do królestwa snów, ale nie zapomnijcie o tym dziecku w Was samych ‒ przyprowadźcie je również, aby wyruszyć w podróż na grzbiecie Słonecznego Konia do krainy wyobraźni. Kiedy otworzycie swoje serca, ta opowieść nie pozostawi was obojętnymi. Obejrzycie historię o zaginionym świetle i  przeżyjecie wyprawę w celu przywrócenia słońca razem z chłopcem, którego odwaga i bohaterstwo ocaliła świat przed wieczną ciemnością. Przedstawienie gramy w technice teatru cieni, zobaczycie wiele lalkowych postaci, a nie jedna z nich zaskoczy wrodzonym wdziękiem i poczuciem humoru.
Baśń absolutnie magiczna i absolutnie energetyczna – przeżyjcie to razem z nami!

Ten spektakl dedykuję mojemu ukochanemu synkowi Miłoszowi: 
„Mój drogi  chłopcze, niech Słoneczny Koń zawsze rozświetla Twoją drogę,  idź jasną strona życia” Tata 
Scenariusz, reżyseria, lalki, scenografia: Jacek Wilantewicz
Asystent reżysera: Tamara Yelchaninova
Występują: Jacek Wilantewicz i Tamara Yelchaninova
Produkcja: Teatr Stajnia Metamorficzna
Plakat: Teatr Stajnia Metamorficzna
Zdjęcie do plakatu wykonał Tomek Deko
Na plakacie: Słoneczny Koń – lalka wykonana przez Jacka Wilantewicza

Pokaz spektaklu „Słoneczny Koń” jest dofinansowany w ramach projektu „Teatr w naszym mieście” realizowanego przez Fundację Studio 27 ze środków Gminy Ziębice. Partnerem zadania jest Ziębickie Centrum Kultury.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche Autor komentarza: mc Treść komentarza: proponuje na malediwy wysłać. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zatrzymany za serię przestępstw – uszkodzenie radiowozu, pobicia i naruszenia prawa Autor komentarza: MK Treść komentarza: Coś w oznakowaniu trzeba tam zmienić - dopisać, doświetlić. Co tydzień tam jest kraksa. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 20:21 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Kolejne zderzenie na obwodnicy Autor komentarza: dajesz, malina Treść komentarza: ale urwał Data dodania komentarza: 21.05.2026, 12:57 Źródło komentarza: Ząbkowice Śl. Tragiczny wypadek po uderzeniu Fiatem w dom Autor komentarza: ans Treść komentarza: I loved reading about Ostroszowice's efforts to win the "Beautiful Village of Lower Silesia" title! It’s inspiring how community spirit can transform places. Speaking of vibrant environments, have you ever thought about how the colorful levels in geometry dash subzero reflect a similar sense of creativity and teamwork? Keep up the great work highlighting such important community initiatives! Data dodania komentarza: 14.05.2026, 10:31 Źródło komentarza: Ostroszowice walczą o tytuł „Pięknej Wsi Dolnośląskiej” Autor komentarza: a Treść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu. Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”
Reklama