Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

„Złota Rączka” rozwiązuje problemy seniorów

Drobne naprawy lub usterki, z którymi sami sobie nie jesteśmy sobie poradzić, potrafią być bardzo uciążliwe. W Dzierżonowie jest na to rozwiązanie. Sprawdzone. Od tego roku miejski program „Złota Rączka” prowadzony będzie przez Dzierżoniowskie Centrum Seniora.
„Złota Rączka” rozwiązuje problemy seniorów

Program skierowany jest do seniorów, szczególnie do osób samotnych, chorych i mieszkańców z niepełnosprawnościami, dla których czasem drobna i prosta naprawa może być dużym wyzwaniem.

Po raz pierwszy „złota rączka” ruszyła w miasto w 2019 roku, w pewnym momencie, ze względu na ograniczenia covidove został on wstrzymany, później prowadzony był przez Polski Związek Emerytów i Rencistów. Dziś za jego skuteczne działanie i koordynację odpowiada Centrum Seniora.

Ta pomoc polega na świadczeniu drobnych usług naprawczych i technicznych w mieszkaniu, ale  pamiętajmy, że chodzi tutaj o wszelkie usterki, które nie wymagają takiej natychmiastowej interwencji. Po zgłoszeniu do nas takiej potrzeby w ciągu najdalej 48 godzin kontaktujemy się z mieszkańcem, a fachowiec po wstępnych oględzinach ustala konkretny termin, sposób naprawy i jeśli to konieczne zakup odpowiednich materiałów – mówi Anna Polowczyk, dyrektor Dzierżoniowskiego Centrum Seniora.

Oczywiście koszt zakupu materiałów czy potrzebnych części zamiennych pokrywa mieszkaniec. Ale uwaga - tak jest jeśli koszt materiałów przekracza 30 zł. Do tej kwoty zakup potrzebnych materiałów i części finansowany jest przez miasto. Z pomocy „złotej rączki”. Można korzystać wielokrotnie, ale nie częściej niż raz w miesiącu.

Proszę pamiętać, bo to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa, że „złota rączka” nigdy nie pobiera opłat i nie żąda pieniędzy. Od tego warunku nie ma wyjątków. W razie jakichkolwiek wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z nami. Potrzebę wizyty „złotej rączki” można zgłaszać od wtorku do piątku, od godziny 11.00 do 14.00 telefonicznie, pod numer 797 743 250 – zachęca Anna Polowczyk.   

Przykładowe rodzaje usług:

  • drobne czynności naprawcze i montażowe
  • naprawa klamek/zamków w drzwiach i oknach, klamek w oknach,- regulacja drzwi i okien
  • regulacja drzwi i okien
  • wymiana/naprawa kranów w kuchni i łazience
  • udrażnianie zatkanych odpływów i syfonów
  • naprawa spłuczki
  • podłączenie pralki/zmywarki
  • wymiana żarówki
  • naprawa/wymiana gniazdka elektrycznego
  • montaż żyrandola
  • przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek
  • naprawa listew przypodłogowych

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama