IX Dzierżoniowska Gala Sportu - czas na zgłoszenia

Zapasy wygrały najwięcej, ale przedstawiciele innych sportów walki również byli wysoko, w sportach drużynowych najwięcej sukcesów odniosła Żagiew Dzierżoniów - tak było w poprzednim plebiscycie sportowym Dzierżoniowa. 22 marca dowiemy się kto zwyciężył w IX Dzierżoniowskiej Gali Sportu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego, wypełnione formularze można na formularzach składać w Urzędzie Miasta w Dzierżoniowie, w Biurze Obsługi Klienta (stanowisko "A"). Zdjęcia należy przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected]. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu, pok. 15, telefon 74 645 08 35.

• Sport Szkolny,
  • Całokształt działalności na rzecz kultury fizycznej i sportu.

Sportowcem Dzierżoniowa w ubiegłym roku został Mariusz Konieczny - zawodnik MULKS Junior Dzierżoniów. To Mistrz Polski Kadetów w Sumo. Wicemistrz Polski Kadetów w Sumo Open, złoty medalista Pucharu Polski w Sumo, reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy w Sumo U 16. Zdobywca złotego medalu w walkach drużynowych oraz V miejsce indywidualnie. W zapasach srebrny medalista Pucharu Polski kadetów oraz piątego miejsca w Mistrzostwach Polski kadetów (OOM). Członek kadry narodowej w zapasach.