Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://michalska.pl
Reklama

Koleje Dolnośląskie zapraszają do podróży za połowę ceny z Dolnośląskim Biletem Weekendowym

Do skrzynek pocztowych Dolnoślązaków trafiły kody rabatowe na Dolnośląskie Bilety Weekendowe. – Z usług Kolei Dolnośląskich korzysta coraz więcej pasażerów. Dodatkowo chcemy zachęcić tych niezdecydowanych do skorzystania z weekendowej oferty i udowodnić im, że podróż pociągiem to szybki i wygodny sposób na przemieszczanie się po Dolnym Śląsku – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Dzięki kodom na biletach, które kosztują normalnie 59 zł, Dolnoślązacy zaoszczędzą blisko 30 zł.
Koleje Dolnośląskie zapraszają do podróży za połowę ceny z Dolnośląskim Biletem Weekendowym

Kody rabatowe, które uprawniają do kupna Dolnośląskiego Biletu Weekendowego, działają wyłącznie na stronie internetowej www.kolejedolnoslaskie.pl

 – Promujemy nasz nowy, własny kanał sprzedaży, który rozwijamy widząc zwiększone zainteresowanie usługami Kolei Dolnośląskich. To efekt wielu inwestycji, takich jak zakup w ciągu czterech lat aż 31 nowoczesnych pociągów, otwieranie zamkniętych od kilkudziesięciu lat tras kolejowych czy zwiększanie liczby kursów na już istniejących połączeniach – zaznacza Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. 

 Dolnośląska kolej regionalna intensywnie się rozwija i oferuje pasażerom coraz lepsze usługi. Przykładowo, między największymi miastami województwa (Wrocław – Wałbrzych, Legnica – Wrocław) jeździ około 30 par pociągów na dobę. Dla porównania: w innych regionach samorządy województwa ograniczają się do zlecenia 4, 8 lub 12 par połączeń pomiędzy największymi miastami.

 Do tego czas przejazdu pociągiem, np. z Legnicy do Wrocławia wynosi np. 36 minut, co powoduje, że kolej jest nieporównywalnie szybsza od samochodu. 

 – Zwiększenie skali podróży ekologicznym środkiem transportu, jakim bez wątpienia jest kolej, to jeden z celów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zależy nam na zmianie transportowych nawyków Dolnoślązaków i, gdy tylko to możliwe, przesiadki z samochodów do pociągów – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

 Ostatnie lata przyniosły kolejne rekordy w liczbie pasażerów podróżujących po Dolnym Śląsku. Tylko w 2022 roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 16 milionów osób. Dane za 2023 rok będą dostępne w połowie stycznia 2024, ale już teraz jest pewne, że padnie kolejny rekord.

 – Jeśli chcemy odkorkować miasta i oddychać lepszym powietrzem, musimy przekonać coraz więcej osób do korzystania z transportu zbiorowego. Kolejne rekordy na kolei pokazują, że robimy to skutecznie – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za kolej. 

 Aby skorzystać z kodu rabatowego, należy kupić Dolnośląski Bilet Weekendowy na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl. Szczegółowa instrukcja, jak to zrobić, jest dostępna na stronie promocji: https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/zrealizuj-kod-na-dolnoslaski-bilet-weekendowy/

 Koszt wydruku jednego listu to 9 groszy, a wysyłki przez Pocztę Polską wynosi 12 groszy za sztukę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: falcone Treść komentarza: Brawa dla pana Pawła Gancarza robi bardzo dobrą robotę ,w następnych wyborach parlamentarnych powinien startować do Sejmu byłby z niego pożytek, chłop czuje co jest potrzebne dla ludzi. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 18:59 Źródło komentarza: „Dolny Śląsk na zdrowie” – rusza kampania promująca uzdrowiska i wakacyjną regenerację Autor komentarza: Falcone Treść komentarza: Brawo Piotr, dzięki za prowadzenie klubu . Data dodania komentarza: 28.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Dwadzieścia lat pod żaglami. Jubileusz Klubu Żeglarskiego „Wielka Sowa” Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: A może pokazać te nasze zdolne dzieci a nie tylko PANA BURMISTRZA !!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:56 Źródło komentarza: Młode talenty nagrodzone. Gala „Złotych Sów” w Bielawie Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: A moze powiedzieć o tych zdolnych dzieciach a nie tylko burmistrza !!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:54 Źródło komentarza: Młode talenty nagrodzone. Gala „Złotych Sów” w Bielawie Autor komentarza: Falcone Treść komentarza: Brawo panie marszałku,widać że Pan godnie wykonuje swoją misje. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 20:30 Źródło komentarza: Rewitalizacja linii kolejowej nr 319 na odcinku Łagiewniki-Strzelin - konferencja prasowa Autor komentarza: Murem za nauczycielką Treść komentarza: Ten warsztat z jogi i tatuażu niepokoi. Bieg fajny. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 12:35 Źródło komentarza: Festiwal Mokrych Nosków 2026
Reklama