MKS 9: Multimedalistka i rekordzistka Polski Masters w pływaniu

W dniach 10-12.11.2023 roku w Łodzi odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters na 25m basenie. W rywalizacji udział wzięło 499 zawodników z 86 klubów. W barwach klubu MKS 9 wystartowała podopieczna i wychowanka trenera Andrzeja Wojtala - Zuzanna Pisarska. Uprawnieni do startu w zawodach byli zawodnicy od 25 roku życia, w kategoriach wiekowych co pięć lat.

Kategoria wiekowa 40-44 lat:

Zuzanna Pisarska podczas dwudniowych zmagań wywalczyła siedem złotych medali i pobiła sześć rekordów Polski w kategorii wiekowej masters.

Sześć złotych medali zdobyła na dystansach 100m stylem grzbietowym (1:07,37), 100m (1:06,07) i 50m stylem motylkowym (28,99), 50m stylem dowolnym (27,32) oraz 100m  (1:08,47) i 200m stylem zmiennym (2:33,50), ustanawiając nowe rekordy Polski w kategorii wiekowej masters. Siódmy złoty medal wywalczyła na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas 30,69.

W klasyfikacji wielobojowej za trzy najlepsze starty Zuzanna Pisarska została najlepszą zawodniczką zawodów i uzyskała najlepszy wynik zawodów na dystansie 50m stylem motylkowym.

Zawodniczce i trenerowi gratulujemy sukcesów!