Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 01:59

Dobre wyniki klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Europy

20 i 21 maja na hali wielofunkcyjnej wrocławskiego AWFu z udziałem 740 zawodników z 26 krajów odbyły się 36 wagowe Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa zostały rozegrane w konkurencjach kata, team kata, kumite semi kontakt (-18 lat) oraz kumite full kontakt seniorów i masters. Sędzią głównym zawodów był sekretarz światowej Organizacji Karate, shihan Katsuhito Gorai 7 dan, a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec 6 dan.

Pierwszego dnia rywalizowała młodzież do 18 roku życia, a w niedzielę seniorzy i mastersi (+35 lat). Dzierżoniowski klub Karate Kyokushin i Polskę reprezentowali w konkurencji kata Paulina Drabik oraz Tomasz Staściuk. Paulina rzutem na taśmę zakwalifikowała się do finałowej szóstki, a w finale zaprezentowała się świetnie awansując o trzy pozycje, zajmując ostatecznie 3 miejsce.  Jest to ogromny sukces i niedosyt zarazem ponieważ do zwycięstwa zabrakło 0,1 punktu. Tomek spośród 32 uczestników w swojej kategorii uplasował się w top 10 ze stratą 0,5 punktu aby awansować do finałowej rundy. Nasz kolega z Charkowa, który trenował z nami w ubiegłym roku, Artem Onishchenko wywalczył brązowy medal w konkurencji kumite za co serdecznie gratulujemy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Urzędowi Miasta Dzierżoniów, Starostwu Powiatowemu oraz Urzędowi Gminy Dzierżoniów.